Kripto Borsa Haberleri

Genesis Önümüzdeki Aylarda İflastan Geri Dönmeyi Hedefliyor!

Sorunlu kripto kredi kuruluşu Genesis’in iflas işlemlerinden sadece birkaç ay içinde çıkabileceğinden emin olduğu bildiriliyor.

Reuters tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Genesis’in avukatlarından Sean O’Neal, zor durumdaki kripto firmasının alacaklılarıyla olan meselelerini bu hafta içinde çözebileceğini ve potansiyel olarak Mayıs ayı sonuna kadar faaliyetlerine yeniden başlayabileceğini söyledi.

Reuters, milyarder Barry Silbert’in Digital Currency Group’unun bir yan kuruluşu olan Genesis’in 19 Mayıs’a kadar iflastan çıkmak amacıyla çeşitli varlıkları açık artırmaya çıkarmayı planladığını söylüyor.

Habere göre firma iki aydır alacaklılarıyla müzakere halinde ve gerekli olması halinde arabuluculuğa açık. Firmanın alacaklılarını temsil eden avukat Brian Rosen, firma ve tefecilerinin bir anlaşmaya varmaya “yaklaştıklarını” söyledi.

genesis haberleri

Genesis açık artırma düzenlemeyi planlıyor

Firma ayrıca varlıklarının bir kısmını satmak için bir açık artırma düzenlemeyi planladığını söyledi.

Bu hafta başında dosyalanan gönüllü iflas belgeleri, Genesis’in aralarında hedge fon yöneticisi VanEck, kripto borsası Gemini ve ödeme platformu Stellar’ın (XLM) yaratıcıları olan Stellar Development Foundation’ın da bulunduğu en büyük 50 alacaklısına yaklaşık 3,8 milyar dolar borcu olduğunu gösterdi.

Belgeler, tek bir alacaklıya borçlu olunan en yüksek tutarın, kripto değişim platformu Gemini’ye ödenmemiş 765 milyon dolar olduğunu ortaya koyuyor. Daha önce Genesis ve Gemini, perakende yatırımcıların faiz kazanmak için sanal varlıklarını ödünç vermelerine olanak tanıyan Gemini’s Earn programını oluşturmak için işbirliği yapmıştı.

Mahkeme belgeleri Genesis’in Gemini’nin Earn programı üyelerine 765 milyon dolar borcu olduğunu gösteriyor.

Firmanın sorunları ilk olarak 2022’de kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in batması ve yüklü bir krediyi geri ödeyememesinin ardından başladı. Varlıklarının bir kısmını elinde bulunduran önde gelen kripto borsası FTX’in Kasım ayında dağılmasıyla sorunları daha da arttı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!