Kripto Para Haberleri

Rusya’da DAO’lar Artık Yasal Statü Kazanabilir!

Dünyanın en geniş coğrafyasına sahip ülkesi Rusya, merkeziyetsiz otonom organizasyonları (DAO) yasal çerçeveye taşımanın kapılarını aralıyor. Bu stratejik adım, Rusya’nın Dijital Finansal Varlıklar (DFA) alanında daha fazla hareketlilik sağlamak amacıyla atılıyor.

Crypto Summit 2023’te konuşan Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politika Dairesi Direktörü Ivan Chebeskov, merkeziyetsiz finansın (DeFi) Rusya’da yükselmesinin, ekonominin dinamizmine katkı sağlayacağını vurguladı.

rusya 1

Rusya’nın DAO Dönemi Başlıyor

Batılı ülkelerin yaptırımları altında baskı hisseden Rusya, ekonomisini canlandırmak için merkeziyetsiz finansa yöneliyor. Bu sayede, blockchain teknolojisine dayalı finansal işlemler daha yaygınlaşabilir. DeFi DAO’ları, kripto para işlemlerini merkezsiz bir şekilde gerçekleştirebilme potansiyeline sahip, bu da Rusya finans sektörü için yeni ufuklar anlamına geliyor.

Chebeskov, “DFA’nın potansiyelini tam anlamıyla kullanabilmemiz için DeFi ile daha sıkı bir ilişki kurmamız gerektiğini” belirtti. Aynı zamanda, şu an Rusya’nın merkez bankasında on adet kripto para platformu kayıtlı olduğunu ekledi.

Kripto piyasasındaki iyimser beklentiler, DAO’nun Rusya’da resmiyet kazanmasıyla daha da artabilir. Chebeskov, bu alanda atılacak adımların, hem DFA hem de DeFi için katalizör görevi görebileceğini ifade etti. Ayrıca, Rusya’da DAO’nun tanımı ve yasal süreci için ekstra düzenlemelere gerek olmadığına vurgu yaptı.

Rusya, Yaptırımlardan Sıyrılmanın Alternatiflerini Keşfediyor

2022’de Ukrayna’ya yönelik eylemleri sonrasında Rusya, uluslararası alanda yaptırımlarla karşılaştı. Bu dönemde Rus yetkililer ve yatırımcılar, yaptırımların olumsuz etkilerinden sıyrılmak için yenilikçi çözümler arayışına girdi. Kripto paraların bu süreçte Rusya için bir çıkış yolu olabileceği öne sürüldü. Son dönemde, Rusya’nın uluslararası ticarette kripto paraların kullanımını teşvik edebileceğine dair iddialar gündeme geldi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!