Altcoin Haberleri

Ripple CEO’su, Şirketin Güçlü Konumunu Koruduğunu Belirtti!

Brad Garlinghouse, Ripple’ın CEO’su olarak, şirketinin sağlam finansal durumunu, Silicon Valley Bank’ın (SVB) iflas etmesine rağmen koruduğunu belirtiyor.

Garlinghouse, Ripple’ın bir bankacılık ortağı olarak SVB ile ilişkili olduğunu ve şirketin nakit rezervlerinin bir kısmının SVB’de tutulduğunu açıklıyor. Bununla birlikte, SVB’nin iflası Ripple’ın finansal durumunu etkilememiş gibi görünüyor ve şirket hala güçlü bir mali pozisyona sahip.

Ripple,güçlü bir finansal konumda

“Neyse ki, günlük işlerimizde herhangi bir kesinti beklemiyoruz ve zaten USD’mizin büyük bir kısmını daha geniş bir banka ortakları ağında tutuyoruz.

Açıkçası, SVB ile ne olacağı konusunda hala bilinmeyen çok şey var ve diğerlerinde olduğu gibi, yakında daha fazla ayrıntıya sahip olmayı umuyoruz – ancak Ripple’ın güçlü bir finansal konumda kaldığından emin olabilirsiniz.

Yaşananların çoğunun (bazı şirketler ödeme yapmak için çabalarken) finansal sistemlerimizin hala ne kadar bozuk olduğunu vurgulaması ironiktir – yani kablolar hala 7/24/365 değil, söylentiler çöküşe ve derinlemesine parçalanmış bir sistem içinde para taşımanın sürtüşmelerine yol açıyor.”

ripple haberleri

Geçtiğimiz hafta, ABD tahvillerinin agresif faiz artışları nedeniyle değer kaybetmesi sonucu büyük ölçüde zarar eden Silicon Valley Bank (SVB), iflas ederek banka kaçışı yaşadı.

SVB’nin New York merkezli Signature Bank’a sıçrayan çöküşü, müşterilerin Cuma günü 10 milyar dolar değerinde mevduat çekmesinin ardından Pazar günü kapılarını kapamasıyla gerçekleşti. CNBC’ye göre, Signature Bank’ın iflası, ülke tarihindeki en büyük üçüncü banka iflası olarak kaydedildi.

Federal Reserve ve Hazine Bakanlığı, likidite sıkışıklığını azaltmak ve mevduat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için finansal kuruluşlara 25 milyar dolara kadar kredi sağlama kararı aldılar. Bu karar hafta sonunda açıklandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!