Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Polis, ABD Enerji Şirketlerine Saldıran ‘Üretken’ Fidye Yazılım Çetesinden 1,3 Milyon Dolarlık Kripto Ele Geçirdi!

Ukrayna’da kötü şöhretli bir fidye yazılımı çetesini hedef alan bir polis baskını sonrasında iki kişi tutuklandı ve 1,3 milyon dolarlık dijital varlığa el konuldu.

Kripto vurgunu

Çok sayıda uluslararası suçla mücadele kurumunu içeren ve yedi farklı mülkte arama yapan 28 Eylül baskını, on milyonlarca dolarlık siber suçlardan sorumlu sofistike bir hacker grubunu hedef aldı.

kripto para

Europol yeni bir basın açıklamasında, suç operasyonunun nasıl çalıştığını anlatıyor.

“Organize suç grubunun Nisan 2020’den itibaren Avrupa ve Kuzey Amerika’daki çok büyük sanayi gruplarına yönelik bir dizi hedefli saldırı düzenlediğinden şüpheleniliyor. Suçlular, dosyalarını şifrelemeden önce kötü amaçlı yazılımları dağıtacak ve bu şirketlerden hassas verileri çalacaktır.

Ardından, milyonlarca avroluk bir fidye ödemesi karşılığında bir şifre çözme anahtarı sunmaya devam edecekler ve taleplerinin karşılanmaması durumunda çalınan verileri dark web’e sızdırmakla tehdit edeceklerdi.”

Kyiv Post , adı açıklanmayan 25 yaşındaki elebaşının “Avrupa ve ABD’de dünyaca ünlü enerji ve turizm şirketleri de dahil olmak üzere 100’den fazla işletmeyi hacklediğini” belirtiyor.

Baskında ele geçirilen diğer varlıklar arasında 375.000 dolar nakit ve 250.000 doların üzerinde değere sahip iki lüks araç yer alıyor.

Europol’ün Ortak Siber Suç Eylem Görev Gücü (J-CAT), soruşturma sırasında Fransa, Ukrayna, Interpol ve ABD Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) Atlanta saha ofisinden kolluk kuvvetleriyle çalıştı.

Geçen ay Tayvan’da 14 kripto dolandırıcı olduğu iddia edilen kişiyi yakalayan bir dragnet de dahil olmak üzere son zamanlarda başka önemli siber suç tutuklamaları oldu .

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!