Altcoin Haberleri

Jesse Powell, Binance’in Son Rezerv Kanıtı Raporunu Eleştirdi!

Kraken’in kurucusu Jesse Powell, kripto borsalarının mali durumlarına ilişkin incelemelerin artmasıyla birlikte Binance’in rezerv kanıtı raporunu eleştirdi.

Eski ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonları (SEC) çalışanı John Reed Stark’a Twitter üzerinden yanıt veren, Kraken kurucusu Jesse Powell; Binance’nin yayınladığı rezerv kanıtı raporunda bazı kırmızı bayraklar gördüğünü açıkladı.

“Benim için en büyük kırmızı bayrak, bunun rezerv kanıtından ziyade; teminatı kanıtlamaya yönelik bir girişim gibi görünmesi. Hatta borçlu olunan gerçek varlıklar ile kontrol edilen tokenler açısından iflas ettiklerini bile kabul ettiler. ‘Teminat’ muhasebesi hilesi, tam olarak FTX’in de nasıl çözücü oynadığıdır.”

Kraken’in eski CEO’su bir başka tweetinde, küresel denetim firması Mazars tarafından yapılan bir rapor denetiminden madde işaretleri paylaşarak daha da detaylandırdı.

“Tamam, size ipucu vereceğim. Bu sadece, AÇIKÇA geleneksel bir Rezerv Kanıtı olmadığını ve derhal gerçek gazetecilerin araştırması gerektiğini söyleyen kolay şeyler.

Neden teminat değeri kullanılıyor? Neden negatif bakiyeler dahil edildi? Cüzdan imzalama yok mu? BTCB ve BBTC’yi kim çıkarıyor?”

binance haberleri
kaynak: jesse powell/twitter

Powell, Binance’de gördüğü sorunları dile getirdi

Powell, korku ya da söylenti yaymaya çalışmadığını söyledi ve daha önce de özellikle rezerv kanıtlarıyla şeffaflığı teşvik etmek amacıyla kripto endüstrisinde gördüğü herhangi bir sorunu “dile getireceğini” söylemişti.

BNB’ye çamur atmaya çalışmıyorum. Yalnızca Rezerv İspatı hakkındaki yanlış bilgilere, terimi yeniden tanımlama girişimlerine ve teminat muhasebesinin eksikliklerine dikkat çekmek istedim. Dışarıda çok fazla kötü bilgi var.”

Mazars’ın incelemesine göre Binance, kullanıcılarının Bitcoin’lerini (BTC) desteklemek için fazlasıyla yeterli rezerve sahip ve bu da kripto borsasının rezerv kanıtı raporunu doğruluyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!