Bitcoin Haberleri

2023’te Spot Bitcoin ETF’lerine Onay Gelecek mi? Kripto Uzmanı Mike Novogratz, SEC’in Muhtemel Hamlesini Değerlendirdi!

Kripto dünyasının tanınmış ismi Mike Novogratz, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot Bitcoin ETF’lerine dair başvurulara çok yakında onay vereceğine dair güçlü bir inanca sahip.

Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz, yakın zamanda yaptığı açıklamada, Invesco ve BlackRock gibi finans devlerinin spot Bitcoin ETF başvurularının 4 ila 6 ay içinde onay alabileceğine dair iddialarını ortaya koydu.

“Bu Olayın Önemi Büyük”

Novogratz, bu olasılığın “şimdi değilse ne zaman” durumunda olduğunu belirterek, ABD’nin ilk spot Bitcoin ETF ürünlerinin piyasaya 4 ila 6 ay içinde sürülebileceğini dile getirdi.

Galaxy Digital’in kazanç çağrısı sırasında, Mike Novogratz, bu durumu “çok çok önemli bir olay” olarak nitelendirdi ve şirketinin, ETF’ler onaylandığında pazar payını artırmak için “kedi köpek gibi savaşacağını” ifade etti.

mike novogratz
mike novogratz

BlackRock CEO’su Larry Fink’in Bitcoin’e Bakış Açısı Değişti

2017 yılında BTC’yi “kara para aklama endeksi” olarak adlandıran BlackRock CEO’su Larry Fink’in son yıllarda dijital para birimi hakkındaki görüşlerinde önemli bir değişiklik yaşandığını da belirtmekte fayda var. Fink, şimdi Bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak görebileceğimiz uluslararası bir varlık olarak tanımlıyor.

Mike Novogratz’ın Geçmiş Tahminleri

Geçmişte de benzer tahminlerde bulunan Novogratz, Temmuz ayında SEC’in spot BTC ETF’ine yeşil ışık yakacağını belirtmişti. Bunun, SEC’in ve ABD hükümetinin Bitcoin’i resmi bir varlık olarak kabul ettiğinin bir işareti olabileceğini vurguladı.

Novogratz, ayrıca Fed’in politikalarının BTC fiyatını 2023 yılı sonuna kadar yükseltebileceğini öne sürmüştü. Ancak, Fed’in son faiz artışı, bu tahminin ne kadar gerçekleşebileceği konusunda bazı soru işaretleri bırakmış olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!