Bitcoin Haberleri

Jerome Powell, Bitcoin’in Çöküşünü Tetikledi!

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın yorumları Salı günü küresel piyasaları ve Bitcoin’i serbest düşüşe geçirdi. Ancak şu ana kadar BTC geri sıçradı.

Powell ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi oturumunda; enflasyonla ilgili son istatistiklerin Fed’in nihayetinde faiz oranlarını beklenenden daha yüksek artırmak zorunda kalabileceğini gösterdiğini söyledi.

“Son ekonomik veriler beklenenden daha güçlü geldi, bu da faiz oranlarının nihai seviyesinin muhtemelen daha önce tahmin edilenden daha yüksek olacağını gösteriyor…

Verilerin bütünü daha hızlı bir sıkılaştırmanın gerekli olduğunu gösterirse, faiz artırımlarının hızını artırmaya hazır oluruz.”

Powell’ın yorumları Bitcoin’de ani bir çöküşü tetikledi ve en yüksek kripto para birimi sadece 15 dakika içinde 22,341$’dan 21,927$’a düştü.

BTC daha sonra tekrar 22.000 $ seviyesinin üzerine çıktı ve haber sırasında 22.309 $ seviyesinden işlem görüyor.

bitcoin haberleri

Bitcoin S&P 500’den daha iyi performans gösteriyor

Bitcoin’in hisse senetleriyle olan korelasyonu son haftalarda zayıfladı ve BTC son zamanlarda 24.960 $’a kadar yükselirken S&P 500’den daha iyi performans gösterdi.

Ancak geçen hafta bu korelasyonun diğer yöne kaydığı görüldü.

Dijital varlık dostu banka Silvergate’in, kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra işinde kalma kabiliyetini değerlendirmek için adımlar attığını açıklamasıyla Bitcoin 23.000 $’ın altına düşerken hisse senetleri yükseldi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!