Altcoin Haberleri

Popüler Analist Lark Davis’e Göre Ağustos Ayında Büyük Potansiyele Sahip İlk 5 Kripto Para Birimi!

2021’in sekizinci ayına girerken, genel kripto para piyasası güçlü ticaret yapmaya devam ediyor. Basın zamanında, genel kripto pazarı, 1,63 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ile yüzde 6,4 arttı. 2021’in başından bu yana, genel kripto alanının yıldan bugüne kazanımları yüzde 100’ün üzerinde.

Popüler analist Lark Davis, önümüzdeki Ağustos ayı için yatırım yapılacak en iyi 5 kripto para birimine ilişkin tahminini ortaya koydu. O halde lafı fazla uzatmadan başlayalım!

1. Ethereum (ETH)

ethereum 61

Şu anda, Ethereum (ETH) 287 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2463 dolardan işlem görüyor. İki gün önce , Ethereum’un yılın geri kalanında büyük bir gösteri için hazır olduğunu bildirmiştik . Bazı piyasa uzmanları 8000-10000$ gibi yüksek hedefler veriyor.

Ayrıca, Ethereum topluluğu bu hafta 4 Ağustos’ta yapılması planlanan Londra hardfork’unu sabırsızlıkla bekliyor.

Bu, Lark Davis’e göre uzun vadede güçlü bir pozitif etkiye sahip olan deflasyonist bir ekonomik yapıya yol açacaktır. Bir diğer önemli şey, kurucusu Vitalik Buterin’in Ethereum 1.0 ve Ethereum 2.0’ı birleştirmek için beklenen zaman çizelgesini duyurduğu EIP 3657’dir.

Bu, fiyatları daha da yükseltmeye yardımcı olacağı için ETH yatırımcıları için büyük bir pozitif.

2. Polygon (MATIC)

polygon network logo

Eskiden MATIC olan Polygon, bu yıl sağlam bir yükseliş yaşadı. Ethereum katman 2 ölçeklendirme çözümünün kollarında bazı iyi projeler var. Polygon’un MATIC jetonu, yüzde 9900 kazançla bugüne kadar 100 kat arttı. Basın saatinden itibaren MATIC, 6.7 milyar dolarlık piyasa değeri ile 1.01 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

Analist Lark Davis, Polygon’un uzun vadeli 5$ ve 10$’lık hedefleri ile hala içinde çok fazla gaz kaldığına inanıyor. Analist, Ethereum şu andan itibaren tıkanıklık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaya devam ettikçe Polygon’un fayda sağlayacağına inanıyor . Böylece Polygon, Ethereum blok zincirindeki kullanıcıların ölçeklenebilirlik gereksinimlerini karşılayacaktır.

Bu nedenle, Ethereum ölçeklenebilirlikle ilgili sorunlarla mücadele etmeye devam ettiği sürece, Polygon gibi projeler iyi sonuç verecektir. Ayrıca, Polygon, teknoloji girişimcisi Mark Cuban’dan da büyük destek aldı.

Polygon, yeni bölümü Polygon Studios aracılığıyla blockchain oyun ve NFT ekosistemine girdi. Bu bölüm, Web 2.0 dünyasını Web 3.0’a getirmeye odaklanacaktır.

3. Terra (LUNA)

154503445 l scaled 1

Analist listesindeki üçüncü madeni para, Terra’nın LUNA’sı. Ayna protokolü, kullanıcıların Apple ve Microsoft gibi geleneksel hisse senetleri için piyasa yapıcıları olmalarına yardımcı olur. Böylece kripto dünyası ile Wall Street arasındaki köprünün kurulmasına yardımcı olur.

Ayrıca, başka heyecan verici projeler de var! Terra kısa süre önce kendi DeFi ekosistemini oluşturmak için 150 milyon dolarlık fon topladı. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey de Terra’da yaklaşan Columbus-5 yükseltmesidir. Terra ekosistemine gelen üç önemli yükseltme şunlardır:

  1. Tüm senyorajı yak.
  2. Stargate’e yükseltin – IBC ve protobuf geçişini etkinleştirin (10x-100x tx hızı).
  3. Ozon ve Solucan Deliği Fırlatma. 

Terra’ ekosisteminin dolara sabitlenmiş sabit parası UST’dir. Bu nedenle, UST’yi yayınlamak istiyorsanız, kullanıcıların LUNA’yı yakmaları gerekir. Bu, kripto para birimi üzerinde fiyatını yükselterek arz baskısı yaratacaktır.

Yıldız geçidine yükseltme, LUNA’yı kozmos bağlantılı blok zinciri ekosistemine getirecek. Böylece, LUNA’nın IBC’si (blok zincirler arası iletişim protokolü), kullanıcıların çok zincirli akıllı sözleşmeler yürütürken belirteçleri bölgeler arasında aktarmalarına izin verecektir.

Ayrıca Columbus-5 yükseltmesi, Ozone ve Warmhole lansmanını da beraberinde getirecek. Ozon, Terra DeFi ekosistemindeki teknik arıza risklerinin kaldıraçlı kapsamını kolaylaştıracak bir sigorta karşılıklı DeFi protokolüdür. Bu, Terra DeFi ekosisteminin büyümesini daha da ileriye götürmeye yardımcı olacaktır.

Warmhole, Terra’yı Solana’ya bağlayan bir köprü görevi görür. Solana’daki birkaç proje zaten UST sabit parasını kullanıyor. Ancak şimdilik sadece UST’nin ERC-20 versiyonu Solana üzerinden taşınabilir ancak bu, sürtünmeyi önemli ölçüde artırır. Warmhole, Terra’dan Solana’ya doğrudan bir köprü oluşturarak bu sürtüşmeyi hafifletecek ve bu da UST’nin daha fazla benimsenmesine yol açacaktır.

4. Polkadot (DOT)

polkadot fiyati piyasada yasanan dususte dot en az deger kaybedenler arasinda

Lark Davis, şu andan itibaren Polkadot (DOT) ekosisteminde son derece iyimser olmaya devam ediyor. Basın zamanında, DOT tokeni yüzde 13,5 arttı ve 18 milyar dolarlık piyasa değeri ile 16.42 dolardan işlem görüyor. Polkadot (DOT) fiyatı, 2021 Mayıs ortasındaki boğa koşusunun zirvesi sırasında 50 dolara kadar yükseldi.

Analist, Polkadot çevresinde büyüyen ekosistem hakkında oldukça iyimser. Polkadot’taki erken aşama dağıtım ve ölçeklenebilir çok zincirli ağ olan Kusama çok popüler hale geliyor. Kusama, çoklu parachainleri aracılığıyla, ilk parachain müzayedesinden sonra yerel KSM tokenlerinin yüzde 10’unu kilitlemeyi başardı.

Bu nedenle, Kusama’nın yayına girmesi, Polkadot ağında birden fazla parachain’i canlı hale getirme büyük hayalini gerçekleştirmeye yardımcı olduğu için Polkadot için büyük bir yükseliş göstergesidir. Lark Davis ayrıca Polkadot için paraşüt müzayedelerinin yakında geleceğini tahmin ediyor. Bu yüzden etraftaki tüm yutturmaca ile DOT fiyatı kuzeye doğru gidebilir.

5. Cardano (ADA)

cardano ada stake adresi

Cardano, 2021’de sağlam bir boğa koşusu kaydetti ve bugüne kadar piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi oldu. Basın zamanında, Cardano’nun ADA’sı 1,31 dolardan işlem görüyor ve bu yılın başından bu yana yüzde 60 arttı.

Cardano blok zinciri, son zamanlarda platformunda bazı token satışlarının gerçekleştiğini gördü. Ayrıca, hızla gelişen NFT pazarı için de tercih edilen platform haline geliyor.

Ayrıca Cardano, gelecekteki büyüme ve daha fazla pazar payı elde etmek için bazı önemli hamleler yapıyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson tarafından geliştirilen cFund yatırım stratejisi , devasa akıllı sözleşmeler yeteneği kazandıkça ivme kazanıyor. Cardano’daki akıllı sözleşmelerin bu yıl Eylül ayına kadar yayınlanacağı bildiriliyor.

Cardano, bazı önemli projeleri uygulama zaman çizelgesinde bazı büyük gecikmelerle karşı karşıya kalsa da, kurucu bunun üzerinde çok çalışıyor. Lark Davis, Cardano akıllı sözleşmelerinin Eylül olmasa da bu yılın sonuna kadar kesinlikle geleceğine inanıyor. Genel olarak, altcoinler önümüzdeki ay için liderlik yapabilir gibi görünüyor.

kaynak: crypto-news-flash

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!