Altcoin Haberleri

Binance, Kara Para Aklama İhlalleri Nedeniyle Soruşturmayla Karşı karşıya!

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) savcılarının, BNB ve CEO’suna karşı kara para aklama soruşturulmasında bulunup – bulunmama konusunda ikiye bölündüğü bildirildi.

Yeni Reuters raporuna göre, DOJ yetkilileri şu anda Binance ve Changpeng Zhao’yu temsil eden avukatlarla savunma anlaşmalarını tartışıyor. Bazı DOJ yetkilileri BNB aleyhindeki kanıtların suçlamayı haklı çıkarmadığını düşünüyor.

Binance’yi suçlamak için yeterli kanıt bulunamıyor

Adı açıklanmayan dört kaynağa göre, Adalet Bakanlığı 2018’den bu yana Binance’i soruşturuyor. Soruşturma şu an sonuca ulaşıyor ve bazı yetkililer kripto borsasını suçlamak için yeterli kanıt olmadığını söylüyor.

Reuters’in kaynakları, DOJ savcılarının mevcut kanıtlarının borsaya karşı hareket etmeyi ve Changpeng Zhao da dahil olmak üzere, bireysel yöneticilere karşı suç duyurusunda bulunmakta haklı olduklarına inandıklarını belirtti.

binance haberleri

Dava Adalet Bakanlığı’nın üç şubesini kapsıyor. Kara Para Aklama ve Varlık Kurtarma Bölümü (MLARS), Seattle’daki Washington Batı Bölgesi ABD Savcılığı ve Ulusal Kripto Birimi Uygulama Ekibi.

Kaynaklara göre, BNB savunma avukatları, savunmalarını yapmak ve savunma anlaşmalarını görüşmek üzere DOJ yetkilileriyle bir araya geldi. Kaynaklara göre Binance’nin ana savunmalarından biri, cezai kovuşturma olasılığının, zaten uzun bir kış mevsiminde FTX’in büyük çöküşünün ardından piyasada “hasara yol açacağı” yönünde.

Bir Binance temsilcisi olaylara karşı şu şekilde konuştu:

“ABD Adalet Bakanlığı’nın iç işleyişine dair herhangi bir bilgiye sahip değiliz, sahip olsaydık da yorum yapmamız uygun olmazdı.”

İsmi açıklanmayan dört kaynağa göre, BNB’ye yönelik suçlamalar arasında lisanssız para aktarımı, kara para aklama komplosu ve cezai yaptırım ihlalleri yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!