Bitcoin Haberleri

Popüler Analist, Bitcoin İçin “Korku” Seviyesinde Dedi!

Bitcoin analisti Benjamin Cowen, BTC’nin 2022 dip seviyelerinden önemli bir toparlanma göstermesine rağmen, şu anki seviyelerinden çift haneli düşüşler yaşayabileceği görüşünde.

Analist: Bitcoin Düşebilir!

Benjamin Cowen, Bitcoin’in Kasım ayındaki düşük seviyesi olan yaklaşık 15.500 doları yeniden test edebileceğini, %40’ın üzerinde bir düzeltme yapabileceğini veya daha da düşebileceğini ifade etti.

“2015 yılındaki gibi potansiyel bir çift dip krizine hazır olmalıyız. Gelecekte benzer bir durumla karşılaşabileceğimizi tahmin ediyorum. Ayrıca, önceki düşük seviyelerin altına düşebileceğimiz ihtimali de var. Bu nedenle, bir durgunluğun ne kadar kötü olacağına bağlı olarak, yeni bir dip oluşabilir. Muhtemelen, bir korku dönemi yaşayacağız ve bir çift dip krizi mi yoksa daha düşük bir dip mi göreceğimiz belirsiz. Ancak, maksimum kayıp ihtimalinin mevcut düşük seviyenin birkaç bin doların altında olacağını düşünüyorum.”

Bitcoin, bu haber yazılırken 28.359 dolar seviyesinde işlem görüyor.

bitcoin

Coinbase’un eski baş teknoloji sorumlusu olan Balaji Srinivasan, Bitcoin’in 90 gün içinde 7 haneli bir fiyata ulaşacağına dair 1 milyon dolarlık bir bahis yapmıştı. Ancak Cowen, böyle bir fiyat patlamasını tetiklemek için gerekli koşulların bu yıl içinde gerçekleşmesinin pek olası olmadığını belirtti.

“Bitcoin’in en yüksek seviyelerine, belki de 1 milyon dolara kadar yükselmesi için ne gerekiyor?

Bir hiperenflasyon senaryosuyla, insanların ABD dolarına olan güveninin tamamen kaybedeceği bir durumun gerçekleşmesi gerekiyor gibi görünüyor. Ancak, bunun bu yıl için olası bir senaryo olmadığını düşünüyorum. Benim tahminim, yılın geri kalan yarısında bir durgunluk sayesinde hızlı bir enflasyon düşüşü olmasıdır.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!