Altcoin Haberleri

Polygon (MATIC), Mercedes Benz Ortaklığına Rağmen Risk Taşıyor!

Polygon (MATIC) coin, Şubat ortalarına kadar oldukça yüksek bir fiyat artışı sergiledikten sonra son iki haftada büyük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün sebebi, Polygon blockchain’inin sözde kapalı kalma süresi ve Polygon Labs’ta çalışanların %20’sinin işten çıkarılması gibi genel kripto piyasasını da etkileyen olumsuz gelişmelerdir.

Şu anda Polygon coin için olumlu haberler var ancak fiyatı henüz etkilemedi. Önemli bir gelişme olan zk-EVM’nin 27 Mart’ta piyasaya sürülmesi yakın zamanda gerçekleşecek. Bu gelişme, makroekonomik ortamın kripto piyasasına olumsuz etkisi olmasaydı, fiyatı yükseltmek için yeterli bir sebep olabilirdi.

Polygon X Mercedes Benz

Asentrik, Polygon Network üzerine inşa edilmiş bir Mercedes-Benz stratejik girişimidir ve şirketin yeni blog yazısı bile, düşen MATIC fiyatını artırmak için yeterli olamadı. Yeni yazıda, proje Gaia-X Web3 ekosistemine doğru ilerlerken, veri pazarı yeteneklerinin Gaia-X’in güvenlik, uyumluluk ve egemenlik ilkeleri doğrultusunda geliştirildiğini belirtiyor.

Asentrik’in Gaia-X üzerindeki faaliyetleri, veri pazarı çözümlerini birçok endüstriye yayarak, veri sahipleri ve kullanıcılar arasında güvenli bir veri paylaşımı sağlamayı hedefliyor. Bu yaklaşım, verilerin güvenliği ve korunması için sıkı güvenlik standartlarına uygunluk sağlayarak, kullanıcıların güvenli bir şekilde veri paylaşımında bulunmasına imkan tanıyor.

Asentrik’in Gaia-X üzerindeki faaliyetleri, MATIC fiyatı gibi anlık piyasa dalgalanmalarından bağımsız olarak, uzun vadeli bir stratejinin parçası olarak görülmelidir. Bu stratejinin uygulanması, Polygon Network ve Asentrik’in gelecekteki başarısını etkileyecek önemli bir faktördür.

Mercedes-Benz’in stratejik hamlesi, işletmelere merkezi olmayan, ölçeklenebilir ve verimli bir veri ekonomisi sağlama amacını taşıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında duyurulan bu hamle ile otomotiv devi, veri alım satım işlemlerini daha şeffaf hale getirmek amacıyla Asentrik platformunu kullanmayı planlıyor. Bu sayede, işletmelerin veri yönetimi ve ekonomisi konusundaki ihtiyaçlarına yanıt vermek hedefleniyor.

Asentrik, özellikle AWS gibi bulut hizmetleri üzerinden yüklenip sunulabilen şifreli meta verileri Polygon blok zincirinde depolayan bir platformdur. Bu platform, USDC stablecoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmaktadır ve veriler sonrasında NFT olarak yayınlanmaktadır.

Bugün yayınlanan bir blog yazısı, Asentrik’in geniş çapta benimseneceğini ve üretim, endüstri 4.0, mobilite, emlak gibi birçok alanda çok çeşitli iş durumlarını öne çıkararak, kullanıcılara kontrolü geri vererek ve Avrupa Dijital dünyasında yeniliği teşvik edeceğini belirtmektedir. Platform, tek bir pazar olarak hizmet verecektir.

MATIC’in değeri 1 doların altına mı iniyor?

Haberin yazıldığı sırada, Polygon’un fiyatı 1,11 dolar civarındaydı. Bu nedenle, %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 1,08 dolar seviyesi, şu anda MATIC fiyatı için en kritik destek seviyesini sağlamaktadır. Eğer boğalar bu desteği kaybederse, güçlü bir zayıflık işareti olarak yorumlanabilir.

200 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) şu anda 1,02 dolar seviyesinde ve önemli bir destek sağlamaktadır. Ancak bu destek yeterli gelmezse, fiyat 0,94 dolar (%50 Fibonacci düzeltme seviyesi) civarına doğru konsolidasyon yaşayabilir.

Bu fiyat seviyesi aynı zamanda bir önceki Ocak ayının kırılma seviyesini de yansıtmaktadır. Bu nedenle boğalar, seviyeyi korumak için elinden geleni yapmalıdır. Ancak, orta vadeli bir karar 0,94 dolar seviyesinden gelebilir. Bu seviyenin kırılması, grafikte gölgelerin oluşmasına ve fiyatın 0,80 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

Yukarı yönde ise %23,6 Fibonacci seviyesinin 1,27 dolar seviyesinden kırılması, mevcut konsolidasyon aşamasını sona erdirebilecek güçlü bir yükseliş işareti olabilir.

polygon (matic) analiz
kaynak: tradingview

Polygon kaç tl fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!