Ethereum Haberleri

OnlyFans, Ethereum’u (ETH) Portföyüne Ekledi

Son dönemde finansal raporlarını açıklayan Londra merkezli abonelik platformu OnlyFans, işletme sermayesinin bir kesimini kripto para birimi Ethereum’a (ETH) tahsis ettiğini duyurdu.

Raporlara göre, 30 Kasım 2022 tarihinde 19,88 milyon dolar değerinde Ethereum satın alan şirket, piyasa dalgalanmaları nedeniyle 8,44 milyon dolar zarar yaşadı. Şu anki ETH varlığının defter değeri ise 11,43 milyon dolara düşmüş durumda.

ethereum

OnlyFans Kurucusu Yüksek Temettü ile Gündemde

Dijital içerik pazarında bir devrim yaratan ve yatırım stratejilerini sürekli çeşitlendiren OnlyFans, 2022 yılı içinde 1 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Şirketin sahibi ve Ukrayna doğumlu ABD vatandaşı Leonid Radvinsky, kendisine 485 milyon dolarlık bir temettü dağıttı.

Şirketin finansal büyümesiyle paralel olarak, 2022’nin Kasım ayından itibaren 50 milyon yeni kullanıcı platforma katıldı. Bu dönemde kullanıcılar, içerik üreticilerine toplamda 5,5 milyar dolar ödeme yaptılar. Şirketin net karı da yıllık %17 artış göstererek 1,1 milyar dolara ulaştı. Vergi sonrası net kar ise 525 milyon dolar.

OnlyFans ve Güvenlik Tartışmaları

Bu yatırım hamlesi, OnlyFans’in bazı güvenlik sorunlarıyla da gündeme gelmesine yol açtı. BBC News’un bir raporuna göre, platform reşit olmayan kullanıcılar tarafından da kullanılıyor. Şirket ise bu iddialara, sıkı güvenlik önlemleri aldıklarını belirterek cevap verdi.

OnlyFans, ilk yıllarında yetişkin içeriği odaklı bir platform olmasına rağmen, yemek tarifleri, fitness, komedi ve müzik gibi farklı kategorilere de yer vermeye başladı. Şirketin asıl amacı, içerik üreticilerini güçlendirecek güvenli ve çeşitli bir sosyal medya platformu oluşturmak olduğunu belirtiyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!