Ethereum Haberleri

Ünlü Analist Bureau, Ethereum (ETH) Katman-2’lerinin Kripto Ödemelerinde Baskın Rol Oynayacağını Söyledi!

Popüler bir kripto analisti, Ethereum (ETH) üzerine inşa edilen katman-2 projelerinin 2023 yılında kripto ödemeleri alanına hakim olacağını söyledi.

Yeni bir YouTube strateji oturumunda Coin Bureau sunucusu Guy, abonelerine ödemeler için kripto kullanmanın bu yıl daha popüler hale geleceğini söyledi.

“2023 için beşinci kripto tahminim… kripto ödemelerinin daha yaygın hale geleceği. Bunun nedeni yine daha iyi ön uçlar, likiditeyi artıran düzenleyici netlik ve en önemlisi nihayet kripto ödemelerini uygulanabilir kılan ölçeklenebilirlikteki artış olacaktır.”

ethereum haberleri

Ethereum katman-2’lerin kripto ödemeleri zamanla yaygınlaşacak

Guy, katman-2’lerin kripto ödemelerinin giderek daha fazla benimsenmesinde kritik bir rol oynayacağını söyledi. Katman-2’ler, bir akıllı sözleşme platformunun işleyebileceği saniye başına işlem sayısını (TPS) artırmak için tasarlanmış kripto projeleridir.

“Bu tahmin, ETH’nin kurucusu Vitalik Buterin’in Ethereum’daki katman-2’lerin kripto ödemelerini nasıl güçlendireceğini söylediği yaz boyunca gördüğüm bir dizi manşetten geliyor. Ethereum’un Bitcoin’in yanı sıra bir ödeme sistemi için sahip olunması gereken en güvenli temel katman olduğu düşünüldüğünde bu mantıklı.”

Kripto ödemelerinde katman-2 hakimiyetinin yükselişinin, akıllı sözleşme platformu Ethereum’a yapılacak bir yükseltmeyle daha olası olduğunu söyledi. Planlanan ETH İyileştirme Önerisi 4844 (EIP 4844), blok zincirinin ölçeklenebilirliğini “shard blob işlemleri” kullanarak iyileştirmeyi amaçlıyor.

“Dahası, geliştiriciler önümüzdeki yaz ETH iyileştirme önerisini ya da EIP-4844’ü uygulamaya koyacaklar. Bilmeyenler için EIP 4844, Ethereum’daki Katman-2’lerin ölçeklenebilirliğini 10 kat ile 100 kat arasında artıracak. Çoğu Katman-2’nin halihazırda binlerce TPS işlediği göz önüne alındığında, böyle bir artış onları Visa ile aynı seviyeye getirecektir.”

ethereum haberleri
kaynak: coin bureau/youtube

Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum 1.212 dolardan işlem görüyor. ETH güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!