Ethereum Haberleri

Bloomberg Analisti Ethereum ETF Başvurularını Değerlendirdi

Ethereum ETF’leri konusunda yaşanan rekabet artıyor. Fakat, ABD’deki yetkililer henüz hiçbir Ethereum ETF’ine onay vermediği için ETH‘nin değeri sabit kalmaya devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) şu an 6 ayrı Ethereum ETF başvurusu incelemekte. Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, son yapılan Ethereum ETF başvuruları hakkında detaylı yorumlar yaptı.

28 Temmuz’da, Volatility Shares, “Ether Strategy ETF” adlı Ethereum ETF başvurusunu gerçekleştirdi. 1 Ağustos’ta ise 4 yeni şirket daha Ethereum ETF’leri için SEC’ye başvuruda bulundu. Ayrıca Grayscale, ETHG başvurusunu güncelledi ve böylece SEC’ye yapılan Ethereum ETF başvurularının sayısı 6’ya ulaştı.

analist-ethereum

Ethereum ETF’lerinde Rekabet Kızışırken…

1 Ağustos’ta, Bitwise, Roundhill, VanEck ve Proshares, Ethereum ETF’leri için başvuruda bulundular. Volatility Shares’ın “Ether Strategy ETF” başvurusu ise karar tarihi bakımından ilk sırada. SEC’nin Volatility Shares’ın başvurusu hakkındaki kararını 11 Ekim’de vermesi bekleniyor. 1 Ağustos’ta yapılan başvurular için karar tarihi ise 16 Ekim.

SEC’nin bu başvuruları onaylamak ya da reddetmek yerine ertelemesi daha olası görünüyor. Bloomberg türev uzmanı James Seyffart, bir diğer olasılığa dikkat çekiyor: Seyffart, şirketlerin başvurularını geri çekebileceklerini öne sürüyor. Peki, neden? Seyffart, bu durumu şöyle açıklıyor:

“Karamsarlık yaratmak istemem, ama bence bu başvurular önümüzdeki hafta sonuna kadar geri çekilecek. Bu şirketler muhtemelen başvurularını hazırda bekletiyorlardı ve sadece güncelleme yapmaları gerekiyordu.”

Seyffart’a göre, bu şirketler için bir başvuruyu hazırda bekletmek ve daha sonra geri çekmek, bir ürün çeşidinin ilk örneğinde rakiplerinin günler veya haftalar boyunca geri kalmaktan çok daha az maliyetli.

James Seyffart, bu başvuruların yaklaşık %75’inin önümüzdeki günlerde geri çekileceğini tahmin ediyor.

Diğer taraftan, SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin dışındaki diğer kripto paralarla ilgili oldukça katı bir tutumu var. Gensler, Bitcoin dışındaki kripto paraların menkul kıymet olduğunu düşünüyor, her ne kadar bu konuda bir düzenleme olmasa da. Seyffart bu konuda şöyle diyor:

telegram 12

“SEC’in Bitcoin dışındaki tüm varlıklara karşı katı bir tutum içinde olduğunu görüyorum. Önümüzdeki birkaç hafta ilginç olacak.”

ETH Fiyatı, Gelişmelere Yanıt Vermedi

Kısa bir süre içerisinde önde gelen birkaç şirket, 6 Ethereum ETF başvurusunda bulunmuş olsa da, Ethereum bu gelişmelere tepki vermedi ve değeri sabit kalmaya devam etti. Son 24 saatte %1 değer kazanan Ethereum (ETH), 1.850 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Haziran ayından bu yana Ethereum, 1.700 dolardan 2.000 doların üzerine çıktıktan sonra, değerini sabit tutuyor ve hareketsizliğini sürdürüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!