Bitcoin Haberleri

Muhbir Edward Snowden, Çin Kripto Yasağının Sadece Bitcoin’i Güçlendirdiğini Söyledi!

Eski Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) çalışanı ve ünlü hükümet muhbiri Edward Snowden, Çin’in kripto para birimlerini yasaklama konusundaki son girişiminin yalnızca Bitcoin’i (BTC) daha güçlü hale getirdiğini söyledi.

Kripto dünyası

Eski hükümet yüklenicisi, Bitcoin’in Covid-19 kaynaklı bir piyasa şoku sırasında çöktüğü 13 Mart 2020 tarihli bir gönderiyi 4,8 milyon Twitter takipçisiyle paylaşıyor.

Snowden, 2020 satışları sırasında şunları söyledi:

“Uzun zamandır ilk defa Bitcoin satın almak gibi hissettim.

Bu düşüş çok fazla panik ve çok az sebepti.”

kripto

Bir buçuk yıldan fazla bir süre sonra Snowden , orijinal tweet’inden bu yana BTC’nin performansını yansıtıyor.

“Bazen bunu düşünüyorum ve o zaman kaç kişinin Bitcoin aldığını merak ediyorum.

Hükümetler tarafından halkın kripto para birimine yönelik anlayışını ve desteğini baltalamak için koordineli bir küresel kampanyaya rağmen, o zamandan beri ~ 10 kat arttı.

Çin bunu bile yasakladı, ancak Bitcoin’i daha da güçlendirdi.”

telegram 12

Geçen ay, muhbir , El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale olarak benimsemesinin diğer ülkelere de aynı şeyi yapmaları için baskı yapacağını tahmin etmişti.

“Bitcoin, ilk ülkesinde resmi olarak yasal ödeme aracı olarak kabul edildi. Artık, tasarımı erken benimsemeyi büyük ölçüde teşvik ettiğinden, yalnızca bir yedek varlık olarak bile olsa, rakip ülkeler üzerinde Bitcoin edinme baskısı var. Geç kalanlar tereddüt ettikleri için pişman olabilirler.”

Snowden gibi, şu anda kurumsal bir hazinedeki en büyük Bitcoin miktarına sahip olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Çin’in BTC’ye karşı yaptırımının boşuna olduğuna inanıyor.

Röportajda geçen hafta Saylor söyledi ülke daha önce yasak olduğunu birkaç diğer yatırım fırsatlarını başvuru sırasında Çin yasağı “ilgisiz” oldu.

“Çin’in yasaklayacağını duyduğunuz için 2010’da Google, Facebook ve Twitter’ın hisselerini terk etmiş olsaydınız, müstehcen miktarda para kaybederdiniz. Çin’in yasakladığı teknolojilere trilyonlarca dolar harcandı.

Çin’in yaptığının burada büyük ölçüde alakasız olduğunu düşünüyorum ve tabii ki bu biraz gülünç olmaya başladı çünkü son beş, altı, yedi yıldır her çeyrekte olduğu gibi Çin’de yasaklayan bir şey var.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!