Bitcoin Haberleri

Üçüncü En Büyük Bitcoin Cüzdanının Gizemli Sahibi Ortaya Çıktı!

Milyarlarca dolarlık Bitcoin’i (BTC) bulunan üçüncü en büyük cüzdanın sahibi uzun bir süre gizemini korudu. Son üç ayda 3 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapan bu esrarengiz cüzdanın, popüler yatırım platformu Robinhood’a ait olduğu belirlendi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bazı kripto paraları menkul kıymet olarak kabul etmesi üzerine, Robinhood platformu bu varlıkları portföyünden kaldırmıştı. Bu gelişmeye karşın, cüzdanın sahibinin kim olduğu konusunda çeşitli spekülasyonlar mevcuttu. Kimileri bu cüzdanın Winklevoss ikizlerinin kripto para borsası Gemini‘ye ait olabileceğini düşünürken, bazıları da dünya devi varlık yöneticisi BlackRock’ın cüzdanı olabileceği teorileri üzerinde duruyordu. Ancak bu belirsizlikler, Arkham Intelligence’ın yaptığı analizlerle netlik kazandı ve Robinhood‘un bu cüzdanın sahibi olduğu ortaya çıktı.

bitcoin haberleri

Gizemli Cüzdanın İlk İşlemleri ve Spekülasyonlar

Bu cüzdan adresine yapılan ilk Bitcoin transferleri, BlackRock‘ın spot ETF başvurusunu yaptığından bir ay önce 16 Mayıs’ta meydana gelmişti. Bu da cüzdanın BlackRock’a ait olabileceğine dair yorumları alevlendirmişti. Fakat Arkham Intelligence, bütün spekülasyonlara son noktayı koyarak bu gizemli Bitcoin cüzdanının sahibinin Robinhood olduğunu ifşa etti. Robinhood‘un bu konuda henüz bir açıklama yapmamış olması ise dikkat çekici.

Robinhood ve Kripto Varlık Dünyası

Komisyonsuz işlem olanağı sunan Robinhood, 2023 yılı ikinci çeyreğinde gelirlerinde %20’lik bir düşüş yaşayarak 31 milyon dolara geriledi. Bu düşüşün en büyük nedeni, SEC tarafından menkul kıymet olarak nitelendirilen Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) gibi kripto paraları platformdan çıkarmak zorunda kalması olarak gösteriliyor. Ancak Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin kripto para sektörüne olan yatırım ilgisinin devam edeceğini belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!