ALTCOİN

Milyarder Elon Musk Neden Dogecoin’i Desteklediğini Açıkladı!

Milyarder Elon Musk, neden önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC) yerine meme varlığı Dogecoin’i (DOGE) savunmaya devam ettiğini açıklıyor.

Full Send Podcast’teki yeni bir röportajda Musk, DOGE bir şaka olarak başlasa da, bazı özelliklerinin Bitcoin’in sunduğu şeyleri gölgede bıraktığını söylüyor.

“Açıkçası Doge’u destekliyorum. Çünkü bence DOGE’nin memleri ve köpekleri var, espri anlayışı var ve kendini fazla ciddiye almıyor.

Garip bir şekilde, DOGE sadece bu saçma şaka para birimi olarak tasarlanmış olsa da, DOGE’nin gerçek işlem hacmi, Bitcoin’den çok daha yüksektir.

Her yıl yaratılan beş milyar DOGE olduğu gerçeği, aslında bunu bir işlem para birimi olarak kullanmak için iyi olduğunu düşünüyorum.”

dogecoin
milyarder elon musk neden dogecoin'i desteklediğini açıkladı! 1

Musk daha sonra, belirli ürünler için mem varlığını kabul eden iki firma olarak kendi şirketleri Tesla ve SpaceX’e atıfta bulunarak, DOGE’nin nasıl kullanılabileceğine dair örnekler vermeye devam ediyor.

“Tesla ürünlerini ve SpaceX ürünlerini DOGE ile satın alabilirsiniz. Vegas’ta Boring Company gezileri için de ödeme yapabilirsiniz. Boring Company’nin Vegas’ın altında tünelleri var.”

Bir DOGE yıldızı olan Musk, daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90’ın üzerinde düşmesine rağmen mem varlığına verdiği desteği sağlamlaştırmıştı.

“Kişisel olarak Dogecoin’i desteklemek niyetindeyim çünkü o kadar zengin olmayan ve beni Dogecoin’i satın almaya ve desteklemeye teşvik eden birçok insan tanıyorum, bu yüzden bu insanlara cevap veriyorum, sadece SpaceX veya Tesla’daki fabrikada dolaşan insanlar. . Benden Dogecoin’i desteklememi istediler, ben de bunu yapıyorum.”

DOGE, yazı yazılırken 0.068 $ için el değiştiriyor, gün içinde %2.5 kazanç.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!