Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Mastercard CFO’su Kriptoyu Bir Ödeme Şeklinden Çok Varlık Sınıfı Olarak Gördüğünü Söyledi – İşte Nedeni!

Kredi kartı devi Mastercard’ın finans direktörü, şirketin kripto para birimlerini bir ödeme biçiminden ziyade bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söylüyor.

Bloomberg ile yeni bir röportajda Mastercard CFO Sachin Mehra, firmanın dijital varlıkları yüksek fiyat oynaklığı nedeniyle ödeme şekli olarak görmediğini söylüyor.

“Bir şeyin zihnimizde bir ödeme aracı olabilmesi için bir değer deposuna sahip olması gerekir. Her gün bir şeyin değeri dalgalanıyorsa, örneğin Starbucks kahveniz bugün size 3 dolara, yarın size 9 dolara mal olacak ve ertesi gün size bir dolara mal olacaksa, bu tüketici zihniyeti açısından bir sorundur.

Bu yüzden kriptoyu daha çok bir varlık sınıfı olarak görüyoruz.”

mastercard

Ancak Mehra, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) ve sabit paralar gibi fiat para birimleri gibi kullanılmak üzere tasarlanan sanal varlıkların ödemeler için daha uygun seçenekler olduğunu belirtiyor.

“Ancak bir ödeme aracı olarak, stablecoin’lerin ve CBDC’lerin potansiyel olarak biraz daha fazla piste sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Mehra ayrıca, müşterilerin Mastercard banka veya kredi kartlarını kullanarak dijital varlık satın almalarına izin vererek ve yatırımcılara kripto bakiyelerine erişim sağlayarak şirketin kripto dünyasında başarıya ulaştığını belirtiyor.

“Kripto dünyasında, kripto satın almak için banka ve kredi ürünlerimizi kullanan insanlarla birlikte bir rampa rolü oynuyoruz. Ve çıkış noktası olarak hareket ediyoruz: İnsanlar parayı nakde çevirmek istediklerinde, Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kripto bakiyelerini kullanabilmeleri için erişim kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Bu, kripto ortamları ortaya çıktığından beri oldukça başarılı olan, gelir getirici bir yetenek.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!