Kripto Para Analizleri

Kripto Analizine Göre, Ani Düşüşün Ardından Neler Bekleniyor?

Bitcoin (BTC) için popüler bir kripto analisti, kral kriptonun %6’dan fazla düşmesinin ardından 3 Mart’ta yapılacak tahminini açıkladı.

Analiste göre, yakın tarihli bir bildiride, Bitcoin boğalarının BTC’nin 23.130 $ seviyesindeki fiyatına özellikle dikkat etmeleri gerekiyor.

Eğer boğalar bu önemli fiyat seviyesini geri alamazsa, yatırımcılara BTC’nin başka bir satış olayına şahitlik edebileceği uyarısında bulunuyor.

“Boğalar için anahtar, aylık 23.130 $ ‘ın üzerinde bir geri kazanımdır. Bitcoin bu alanın altında ne kadar uzun süre işlem görürse, direnç olarak o kadar güçlü hale gelir.

Bitcoin boğaları 23.130 doları geri alamazsa, 20.800 dolarlık likidite havuzuna doğru hareket edebiliriz.

Eğer 23.130$’ı geri alabilirlerse, alıcılar için bir sonraki engel 23.800$ olacaktır.

Ancak şimdilik Bitcoin, Ocak trend çizgisi olan 21.900$ ile aylık açılış olan 23.130$ arasında gidip geliyor.”

kripto para analiz
kaynak: justin bennett

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 22.491 $ değerinde ve analistin kritik fiyat seviyesinin çok altında.

Kripto para analisti Bennett, Ethereum’a (ETH) yönelik yaptığı incelemelerde önde gelen akıllı sözleşme platformunun Bitcoin’in izinden gittiği sonucuna varıyor. Analize göre ETH, 1.600 doların altında işlem gördüğü sürece bir sonraki düşüş için hazırlıklı olmalı.

Ethereum yatırımcıları kripto piyasasını yakından takip etmeli

Bennett’e göre, ETH boğaları 1.600 dolarlık kritik destek seviyesini korumak için çaba sarfetmelidir. Aksi takdirde, ETH’nin bir sonraki düşüş trendine girebileceği uyarısında bulunuyor. Bu nedenle ETH yatırımcıları, mevcut piyasa koşullarını yakından takip etmeli ve Bennett’in öngörüsündeki kritik fiyat seviyesini göz önünde bulundurarak yatırım stratejilerini revize etmelidir.

“Şu an itibariyle, 1.600 dolar bölgesi son kapanış fiyatlarına ve bu haftanın en düşük seviyelerine göre yeni direnç.

Aylık açılış bunun hemen üzerinde 1.605 dolarda, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

ETH boğaları önümüzdeki birkaç gün içinde 1.605 doları geri alamazsa, muhtemelen 1.500 dolarlık desteğin yeniden test edildiğini göreceğiz ve bunun altında 1.420 dolarlık destek birleşimi var.”

kripto para analiz
kaynak: justin bennett

Bu haberin yazıldığı sırada Ethereum 1.575 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para analisti Bennett, blok zinciri ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) için yaptığı analizde, altcoinin düşüş eğiliminde olduğunu ve 1 doların altına inme riski taşıdığını vurguluyor.

Bennett’e göre, MATIC’in mevcut fiyat hareketleri, altcoinin 1 dolarlık kritik destek seviyesini koruyamaması durumunda daha fazla düşüş trendine girebileceğini gösteriyor. Bu nedenle, MATIC yatırımcıları, mevcut piyasa koşullarını yakından izlemeli ve Bennett’in öngörüsündeki kritik fiyat seviyelerine dikkat etmelidir.

Ancak, analist aynı zamanda MATIC’in uzun vadeli potansiyeline de değiniyor ve Polygon’un blok zinciri ölçeklendirme çözümü olarak öne çıkan önemli bir kripto para birimi olduğunu vurguluyor. Bu nedenle, MATIC yatırımcıları, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarının yanı sıra Polygon’un uzun vadeli başarı potansiyelini de dikkate alarak yatırım stratejilerini oluşturmalıdır.

“Biraz endişe verici olan bir şey, MATIC’in bugün 1.179 $ ‘ın üzerine çıkamaması.

Bu Ocak sonundan bu yana önemli bir pivot oldu, bu nedenle altında bir günlük kapanış önemli olabilir.

MATIC 1,1790$’ın altında kapanırsa, bir sonraki durak elbette sahte bir çıkış olmadığı sürece 1,056$ olacaktır.

Ancak sonuç olarak, MATIC giderek daha zayıf görünüyor, bu nedenle 1 $ işareti veya daha düşük olmasa da önümüzdeki günlerde 1.056 $’ın test edildiğini görmek beni şaşırtmaz.”

kripto para analiz
kaynak: justin bennett

Bu haberin yazıldığı sırada MATIC 1,15$ değerindeydi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!