ALTCOİN

Santiment: Ethereum, Kripto Piyasasında Cesaretlendirici İşaretler Gösteriyor!

Blockchain analitik firması Santiment, genel kripto piyasası geri çekilmeye devam ederken, Ethereum’un (ETH) bazı “cesaret verici” metrikler gösterdiğini söylüyor.

CoinGecko’ya göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığı, Salı günü son zamanlardaki 3.346$’dan %7’den fazla düşüşle 3.106.75$’dan işlem görüyor.

Ethereum, ay genelinde %35 artış yaşadı, ancak varlık son 30 günde %99,9 artan rakibi Cardano (ADA) gibi diğer bazı altcoinlerden daha az coşkulu hareket etti.

Analitik firmasına göre, Ethereum’un token dolaşımı da son zamanlarda iki ayın en yüksek seviyelerini aştı.

image 14
Kaynak: Santiment

“Burada bir artış gösteren ETH ağında hareket eden benzersiz jetonların miktarı, tekrar 3.000 doların altına düşerse, dolaşımın bu artan seviyelerde kendini sürdürmesinin uzun sürmeyeceğinin umut verici bir işareti.”

Santiment ayrıca, fiyatı arttıkça sosyal medyada destek gören dört haftalık Ethereum’un ardından, kripto varlığının sosyal duyarlılığının nihayet tarihsel ortalamalara kıyasla düşüşte olduğunu belirtiyor.

image 13
Kaynak: Santiment

“Bu grafik daha da eksiye düşerse, ufukta bir dip fiyatın (dip satın alma fırsatı) olduğuna dair harika bir işaret olur.”

Analitik firması ayrıca Ethereum’a yatırılan her bir doların ortalama yaşını temsil eden ortalama dolar yatırım yaşına da bakar.

Santiment, boğa piyasasının yeni bir aşamasının başladığının sinyalini verebileceğinden, yatırımcıların gösterge düşüş trendine geçtiğinde izlemesi gerektiğini söylüyor. Firmaya göre, ETH’nin ortalama dolar yatırım yaşı bu hafta aşağı doğru düşmeye başladı.

image 12
Kaynak: Santiment

“Mayıs ayının sonundan bu yana, Ethereum’un ortalama dolar yatırım yaşı oldukça istikrarlı bir artış gösterdi. Ama son 3 gün içinde tekrar düşmeye başlayan bronzluk çizgisi görüyor musunuz? Bu son derece umut verici bir işaret çünkü sessiz ETH adreslerine yatırılan atıl dolarların bir kez daha hareket etmeye başladığını gösteriyor.” 

kaynak: dailyhodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!