Kripto Para Haberleri

MEV Botları, Friend.tech’ten 2 Milyon Dolarlık Akıllı Yöntemle Kâr Sağladı!

Yeni ve popüler merkezsiz sosyal medya platformu Friend.tech, kısa sürede büyük bir üne kavuşmuş durumda. Ancak platform, Maximal Extractable Value (MEV) botları tarafından kullanılmanın kurbanı oldu, bu botlar 2 milyon dolardan fazla kâr sağladı.

12co analistlerinden Tom Wan’ın Dune Analytics verilerine dayanarak sunduğu rapora göre, 121 MEV botu Friend.tech üzerinde 21.800’den fazla anahtar kazanarak önemli bir gelir elde etti. MEV botları, düşük fiyatla yeni profiller oluşturup daha sonra yüksek fiyattan satarak gelir sağlamıştır.

friend.tech 1

Özellikle 0xcc218bbd21e14944fcc121d161c9b9ae71b9cc85 adresine sahip bir MEV botu, 96 profil satın alarak 260 ETH’lik (yaklaşık 600.000 dolar) bir gelir elde etti. Bu, Friend.tech platformunda kayda değer bir performans olarak dikkat çekti.

21 Ağustos’tan itibaren, Friend.tech üzerinde MEV botları tarafından yürütülen işlemlerde büyük bir artış gözlendi ve işlem sayısı 500.000’e ulaştı. Bunların arasında başarısız işlemler (308.860) başarılı işlemlerden (216.070) daha fazla olması ise ayrıca dikkat çekiciydi.

Dune Analytics’in verileri ayrıca Friend.tech platformunun toplam işlem hacminin 70 milyon dolar değerinde veya 45.495,9 ETH olduğunu gösteriyor. Bu yeni platform, şimdiye kadar 2,05 milyon işlem gördü.

Başka bir analiz platformu olan DeFiLlama, Friend.tech’in en karlı merkezsiz finans aktörlerinden biri olduğunu belirtti. Platform, geçtiğimiz hafta sadece 24 saat içinde 300 bin dolar işlem ücreti topladı ve 161.000 dolar gelir elde etti.

Bu durum, merkezsiz finans dünyasında stratejilerin ve gelir sağlama yöntemlerinin ne kadar karmaşık ve değişken olabileceğini gösteriyor. Friend.tech’in gelecekte bu tür etkinliklere nasıl yanıt vereceği, platformun başarısının devam edip etmeyeceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!