Altcoin HaberleriKripto Para Analizleri

MATIC, XRP, Dogecoin Fiyat Analizi: 16 Ağustos Pazartesi

Kripto para endüstrisi için karışık bir gün oldu. Bitcoin 47 bin doların üzerindeyken Dogecoin %10,8 değer kazanırken MATIC, 1,51 dolarlık direnci kırdıktan sonra yalnızca %1,5’lik küçük kazançlar kaydetti. Tersine, XRP, kendisini birkaç ayın en yüksek seviyesi olan 1.29 $’da tutmasına rağmen, grafiklerde küçük bir düşüş yaşadı. 

MATIC

kriptoup matic 1
MATIC/USD, TradingView

MATIC, basın zamanında 1,53 dolar değerindeydi. Alt, son birkaç gün içinde işlem gördüğü 1,36 dolarlık destekten kuzeye doğru itti ve 1,51 dolarlık direnci devirdi. Fiyatlar bu seviyede kalırsa, MATIC 1,56 dolarlık direnci test edebilir. 

MATIC’in dört saatlik grafiği, MACD’nin histogramda kırmızı çubuklar göstermesiyle karışık sinyaller verdi . Gösterge ayrıca, alt fiyatın fiyatına göre düşüş eğilimi gösteriyor ve fiyat düzeltme şansını gösteriyor. Fiyatlar geri çekilirse, alt seviye 1,36 dolar destek hattında kalabilir. 

Tersine, Müthiş Osilatör , Göreceli Güç Endeksi’nde görülen bir artışla birlikte yükseliş hareketini gösteren yeşil sinyal çubuklarına sahipti . 

XRP

kriptoup xrp 3
XRP/USD, TradingView

XRP, son 24 saat içinde %1,0’lik hafif bir düşüş yaşadı. Fiyatlar en son 19 Mayıs’ta mevcut seviyeye dokundu, ardından madeni para tekrar 1,22 dolar destek seviyesine düştü. Ayılar piyasa kontrolünü ele geçirirse benzer bir sonuç XRP’yi bekliyordu.

Müthiş Osilatör, düşüş hareketini gösteren kırmızı sinyal çubuklarını gözlemledikçe , XRP için teknikler yükseliş sinyalleri verdi . Bollinger Bantları yoğun bir şekilde ayrıldı ve bu da artan piyasa oynaklığının keskin şansını gösteriyor .

Göreceli Güç Endeksi aşırı alım bölgesinde işlem görüyor ve bu da fiyatın tersine dönmesini tetikleyebilir.

Dogecoin (DOGE)

kriptoup dogecoin 3
DOGE/USD, TradingView

Dogecoin, 0.273 dolarlık destek seviyesinden uzaklaşarak 0,338 dolarlık fiyatlar ile %10,8 arttı, alt, 0,344 dolarlık ani direncini gözlüyordu. DOGE’nin teknik analizi doğada yükselişe geçti.

Müthiş Osilatör , piyasadaki yükseliş baskısına dönüşen güçlendirilmiş yeşil sinyal çubuklarını kaydetti. Chaikin Money Flow , sermaye girişlerinde küçük bir düşüşe dikkat çekmesine rağmen, yükseliş bölgesi içindeki yarı çizgisinin oldukça üzerinde görüldü.

Göreceli Güç Endeksi , geri çekilme ihtimali olan aşırı alım bölgesinin üzerinde görüntülendi. Böyle bir durumda Dogecoin 0,314 dolar destek seviyesi civarında işlem yapabilir.

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!