Altcoin Haberleri

Kripto Hukuk Uzmanına Göre XRP Davasının Uzlaşması Yakın Olabilir – İşte Nedeni!

Avukat ve kripto hukuk uzmanı Jeremy Hogan, Ripple aleyhine ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında yakında bir anlaşma olabileceğini düşünüyor.

SEC, Aralık 2020’de şirketin XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını iddia ederek Ripple’a dava açtı, bu durum düzenleyicinin bugüne kadar sürdürdüğü bir pozisyondu.

Regülatör ayrıca Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucu ortağı Chris Larsen’e karşı bireysel suçlamalarda bulundu.

Federal yargıç Sarah Netburn, SEC’e, Komisyonun Kurumsal Finansman Bölümü eski direktörü William Hinman’ın 2018’deki konuşmasıyla ilgili tüm taslakları ve e-postaları teslim etmesini emretti. Konuşmada Hinman, Ethereum’un  (ETH) bir menkul kıymet olmadığını söyledi.

Ancak SEC, iç belgelerinin alakasız olduğunu savunarak bu belgelerin serbest bırakılmasıyla mücadele ediyor.

Ripple, bu hafta iddiaya itiraz etti.

“SEC’in, gerçek bulucuya, Bay Garlinghouse ve Bay Larsen’in, XRP alıcılarının XRP’yi ortak bir girişimde bir yatırım olarak gördüklerini (potansiyel olarak) SEC’in kendi Yönetim Kurulu Başkanı olduğunu gizleyerek kabul etmeme konusunda pervasız olduklarını iddia etmesine izin verilmemelidir. Kurumsal Finansman Bölümü, büyük ölçüde benzer bir dijital varlığı (ve hatta belki de XRP’nin kendisini) analiz etti ve öyle olmadığı sonucuna vardı.”

Hogan , Ripple’ın argümanının bu bölümünü vurguluyor ve Hinman e-postaları yayınlanırsa bir anlaşmanın gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Avukat şu açıklamada bulundu;

“Genel olarak konuşursak, anlaşma büyük olasılıkla keşif kapandıktan sonra ve Özet Karar özetleri dosyalanmadan önce. Henüz keşifle işimiz bitmedi (ama neredeyse) ve görünüşe göre özet karar özetleri Mayıs veya Haziran’da dosyalanacak.”

Davada XRP sahiplerini temsil eden bir avukat olan John Deaton, Twitter’da Hinman belgelerinin yayınlanacağını tahmin ediyor.

XRP, yazı yazarken son 24 saatte %0,43 düşüşle 0,83 ABD dolarından işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!