Altcoin Haberleri

Cardano’nun (ADA) Yeni Bir Yükselişe Hazırlandığına Dair İpuçları: İşte Bu Olası Rallinin Sebepleri!

Cardano (ADA) yatırımcıları, kripto para biriminin son zamanlarda düşük fiyat seviyelerinde kalmasından etkilenmiyor gibi görünüyor.

Son dönemde, ADA fiyatı durağan bir seyir izlemiş ve geçtiğimiz ay yüzde 20 oranında değer kaybetmiş durumda. Şu an için 0,29 dolar seviyelerinde işlem gören bu popüler kripto para birimi, piyasa katılımcılarını belki de hayal kırıklığına uğratabilir. Ancak, yüksek miktarda ADA’ya sahip olan büyük yatırımcılar veya “balinalar” bu düşüşten hiç rahatsız olmamış gibi görünüyor; aksine, daha fazla ADA satın alıp biriktirmeye devam ediyorlar.

cardano fiyat tahmini

Balinaların ADA Birikimi Durmuyor

Santiment adlı kripto para analitik platformunun verilerine göre, Cardano’nun piyasa değerinde yaşanan yüzde 35’lik düşüş, yatırımcıların duyarlılığını olumsuz etkilemiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Cardano balinaları ve köpek balıkları, ADA biriktirmek konusunda oldukça kararlı. 2022‘nin Nisan ayından bu yana, 100 bin doların üzerinde ADA bulunduran cüzdan adreslerinin sayısı rekor seviyelere ulaştı.

Bu durum, Santiment tarafından X.com (Twitter) üzerinden yapılan bir paylaşımla kamuoyuna duyuruldu. Paylaşımda şöyle denildi:

“Cardano’ya olan yatırımcı ilgisi düşük seviyelerde seyrediyor, çünkü piyasa değeri 4 ay öncesindeki zirvesinden bu yana %35 düştü. Ancak bu, köpekbalıkları ve balinaları beklenenden daha az caydırmış durumda. Şu anda 100 bin doların üzerinde değere sahip 25.294 ADA cüzdanı bulunuyor, bu da son 16 ayın en yüksek seviyesi.”

ADA’nın Yükselişe Geçmesi Yakın mı?

Balinaların ADA biriktirme eğilimi, yeni bir yükseliş trendinin yakın olabileceğine işaret ediyor. Kripto para analizlerini paylaşan @ali_charts isimli bir X.com kullanıcısı, 2018 ile 2020 yılları arasında benzer bir durumun yaşandığını hatırlattı. O dönemde, ADA fiyatı 665 gün boyunca belirli bir aralıkta işlem gördükten sonra sert bir artış yaşamıştı, sonrasında ise %2.985’lik devasa bir artış kaydedilmişti.

Günümüzde, ADA fiyatı yaklaşık 329 gündür 0,24 dolar ile 0,46 dolar arasında işlem görüyor. Eğer tarih tekerrür ederse, 2024 yılının Şubat ayında yeni bir yükseliş dalgası görebiliriz.

“Kıssadan hisse? Kripto piyasalarında sabır sıklıkla mükafatlandırılır.”

Cardano ekosistemi ise genel olarak büyümeye devam ediyor. Yeni yayınlanan bir Messari raporu, Cardano’nun ikinci çeyrekte ortalama işlem hacminin bir önceki çeyreğe göre %8,5 artarak 0,117 dolardan 0,126 dolara yükseldiğini gösteriyor. Aynı şekilde, ortalama günlük işlem sayısı da bir önceki çeyreğe göre yaklaşık %2 artış göstererek 67.500’den 68.800’e çıktı. Bu istatistikler, ADA’nın fiyatının düşüşe rağmen ekosisteminin sağlıklı bir büyüme gösterdiğini ortaya koyuyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!