Bitcoin Haberleri

Ünlü Analist, En İyi Kripto Para Birimi Bitcoin İçin Önündeki Yolu Açıkladı!

Bitcoin’in Mayıs 2021’deki çöküşünü arayan kripto analisti, BTC’nin bu yıl altı haneli işarete ulaşması için potansiyel yolu açıklıyor.

Dave the Wave olarak bilinen takma adlı analist, 94.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in bu yıl 100.000 doları aşma yolunda olduğunu söylüyor.

“Boğalar için bir tane. Mikro ile makroyu hizalamak. Bu yıl 100.000$ çok yakın mesafede…”

image 1
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Dave the Wave’in grafiği, bu yılın sonlarında yaklaşık 120.000 dolara güçlü bir ralli gösterirken, herhangi bir yükseliş hareketi başlamadan önce 25.000 dolar civarında derin bir teslimiyet öngörüyor.

Kripto analisti, Avrupa’daki savaş, daralan tedarik zincirleri ve artan petrol fiyatları gibi jeopolitik faktörlerin Bitcoin üzerinde baskı oluşturup oluşturmayacağı sorulduğunda, kripto analisti bu koşulların BTC için aslında yükseliş olabileceğini ve ona gölgesinden uzaklaşma fırsatı verdiğini söylüyor.

“Haklı olabilirsin, ancak bu senaryoda BTC, [sadece bir varlığın aksine] *alternatif bir para birimi* olarak yeniden canlanabilir.”

Kripto analisti, Bitcoin’in önümüzdeki aylarda yükseliş potansiyeline sahip olduğunu söylese de, BTC’nin şu anda yüksek zaman çerçevesi perspektifinden düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin hareketli ortalama yakınsama sapmasının (MACD) aylık zaman diliminde hala kırmızı renkte yanıp söndüğüne dikkat çekiyor. MACD, yükseliş veya düşüş momentumunun gücünü belirleyen trend izleyen bir göstergedir.

“Yine bir aylık mum basılmış ve MACD’de hala bir kabartma olmadan… büzülme/güçlendirme çubuğu/histogram şeklinde.

MACD’nin sıfır çizgisine yeniden ayarlanması veya sıfır çizgisine yakın olması, fiyatın aynı açıda düşmesinden daha kesin.”

image
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!