Bitcoin Haberleri

Kripto Borsası BitMEX, Bitcoin Ayı Piyasasının Ne Zaman Biteceğini Söyledi!

Kripto ticaret platformu BitMEX, ayı piyasasının sonunu işaret edebileceğini söylediği bir metrik ortaya koydu.

Yeni bir blog gönderisinde BitMEX, Bitcoin’in Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değer Oranına (MVRV) dayanarak, BTC’nin şu anda önceki ayı piyasalarına kıyasla ayı döngüsünün başlarında olduğunu söylüyor.

MVRV, bir varlığın piyasa değeri ile gerçekleşen kapitalizasyonunun oranıdır – mevcut fiyat değil, satın alındıkları fiyattaki tüm Bitcoin’lerin değeri.

“Diğer üç önemli ayı piyasası döngüsüne bakıldığında ve bunları Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere Oranı ile ölçüldüğünde, fiyat ortalama 244 gün boyunca gerçekleşen fiyatın altında kaldı. (Bu tahmin, üçüncü ayı piyasasındaki Mart 2020 dönemini içermez.) Şu anda 30 günden az bir süre içerisindeyiz ve fiyat gerçekleşen fiyatın altında.”

bitcoin

BitMEX’e göre, Bitcoin önceki ayı döngülerinin ortalama dönemine bağlı olarak gelecek yılın başlarından itibaren toparlanmaya başlayabilir.

“Önceki zamana dayalı kapitülasyon dönemlerinin 244 günlük harmanlanmış ortalaması (ortalama piyasa katılımcısı maliyet tabanının altında uzun süreler), bitcoin’in gerçekleşen fiyat seviyesinin üzerinde toparlanmasının 2023 yılının Şubat ayının başlarında gerçekleşeceğini görecektir.”

Kripto firması, mevcut Bitcoin ayı döngüsünün, farklı makroekonomik koşullara rağmen önceki döngülerden “o kadar da farklı görünmediğini” söylüyor.

“Bitcoin piyasasıyla ilgili makroekonomik zemin hakkında çok şey yazılmış olsa da (analizimiz kesinlikle dahil), bu bitcoin döngüsü ironik bir şekilde geçmişin döngülerinden o kadar da farklı görünmüyor.

Yazma sırasında, bitcoin önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin %69.72 altında ve düşüşün zirvesi 18 Mayıs’ta %71.86’ya ulaştı. Bitcoin’in geçmişteki ayı piyasaları sırasıyla %93.08, %84.82 ve %83.47 düşüş gördü. Bunu akılda tutarak, bu döngünün düşüşünün önceki döngüleri gölgede bırakan mutlak boyutuna rağmen, göreceli olarak bu, bitcoin için olağandışı bir şey değildi.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!