Bitcoin Haberleri

Michael Saylor, Bankacılık Çöküşünün Bitcoin’e Yaradığını Söyledi!

MicroStrategy’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Michael Saylor, Bitcoin‘in (BTC) bankacılık krizlerinde sağlam bir duruş sergilediğine ve bu durumun ona olumlu yansıdığına dikkat çekti.

Saylor Bitcoin Hakkında Konuştu

Saylor, Bitcoin’in bir kripto para birimi olarak bankacılık krizleri sırasında “akıllı yatırımları” kendine çektiğini belirtti.

“Bankaların ve para birimlerinin yaşadığı zorluklar, BTC’ye akıllı yatırım akışını tetikliyor.”

bitcoin haberleri

MicroStrategy’nin başındaki isme göre, altın ve BTC gibi “emtia paraları” çekici hale getiren, mevcut para sistemine duyulan güvenin azalmasıdır.

“Eğer para birimine, bankalara olan güveninizi yitirirseniz, bu durumda itibari para birimi olarak paranıza olan güveniniz de sarsılır. Bu nedenle para değerini yitirir. Bu durum Venezuela ve Arjantin’de belirgin şekilde yaşanıyor. Ancak dünya genelinde, Amerika Birleşik Devletleri ve Batı Avrupa’da bile para değerini yitiriyor.

Dolayısıyla, paranıza olan güveninizi kaybettiğinizde emtia paraları üzerinde düşünmeye başlarsınız. Eğer bankaya güvenemiyorsam, para transferlerinde zorluk yaşıyorsam ve para birimi her yıl veya her ay değer kaybediyorsa, o zaman emtia paralarını tercih etmeye başlarım.”

Saylor, Bitcoin‘in altın ve diğer emtialara göre mükemmel bir emtia parası olduğunu belirtti.

“Tüm diğer emtia para birimleri hızlı değil, bakımı maliyetli, fiziksel, kırılgan, değiştirilemez ve işlem ücretleri aşırı.

Dolayısıyla, eğer dünya emtia parasına bir çözüm arıyorsa, Bitcoin bu konuda en üst sıradadır. Dijital olması sebebiyle diğer tüm fiziksel metallerden daha avantajlıdır. Bu, onu cebimde taşıyabileceğim anlamına gelir. 125.000 varil petrolü cebinize sığdırmayı deneyin.

telegram 12

Ayrıca kıtlığı sebebiyle diğer tüm metallerden üstündür. Petrolün fiyatı 10 kat artarsa, altının fiyatı 10 kat artarsa, bir şeyin fiyatı 10 kat artarsa, sekiz milyar insan daha fazlasını üretmek için harekete geçer. Ancak Bitcoin, üretimini artıramayacağınız tek emtiadır. Dolayısıyla Bitcoin, zirve para birimidir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!