Bitcoin Haberleri

Mike Novogratz Bitcoin’i Yeniden Hayata Döndüren Gelişmeyi Açıkladı

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden ve risk sermayedarı Mike Novogratz, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Son iki yılda kripto para dünyasında yaşanan olumsuzlukların sona ermek üzere olduğuna inandığını belirten Novogratz, Galaxy Digital’in CEO’su olarak Bitcoin ETF konusundaki BlackRock başvurusu, Worldcoin’in lansmanı ve yeni yatırımcılara yönelik stratejilere değindi.

mike novogratz

BlackRock’ın Bitcoin’i Canlandırdığına İnanıyor

Novogratz’a göre, kripto para piyasasında bu yılın en önemli olayı, BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu oldu. Geçmişte BTC’ye karşı eleştirel tutum sergileyen BlackRock CEO’su Larry Fink’in değişen tavrına dikkat çekti. “Turuncu hapı aldı” diyerek, Fink’in Bitcoin’e olan inancının değiştiğini ifade etti.

Novogratz, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın Bitcoin’e olan ilgisinin, diğer yatırımcıların da benzer adımlar atmasına öncülük edeceğini öne sürdü. Kendi yaptığı hatalardan bahsederken, Novogratz, kolundaki LUNA dövmesini göstererek Terraform Labs’a olan güveninden bahsetti.

Yapay Zeka Alanı Yatırımlar İçin Cazip Hale Geliyor

Röportajının bir bölümünde Novogratz, Worldcoin projesi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Projenin başarılı olup olmayacağını belirlemenin henüz erken olduğunu belirten Novogratz, yatırımcılara yapay zeka alanındaki yatırımlara olumlu bakmalarını tavsiye etti.

Worldcoin projesinin karşısındaki eleştirmenler, projenin agresif bir yaklaşımla suçlandığını ve büyük olasılıkla başarısız olacağını düşünüyor. Yeni iris tarama aracının amacının, yapay zeka çıktıları ile insan konuşmaları arasındaki ayrımın gittikçe belirsizleştiği bir dönemde, insanları yapay zekadan ayırt etmek olduğunu belirtti.

Novogratz, yeni yatırımcılara risk alma eğiliminde oldukları sürece Alibaba hisseleri, değerli metaller, Bitcoin ve Ethereum satın almalarını önerdi. Daha muhafazakar yatırımcılara ise portföylerinin %30’unu yukarıda belirtilen varlıklara, kalan kısmını ise tahvil ve endeks fonlarına yatırmalarını tavsiye etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!