Bitcoin Haberleri

Kripto Analistine Göre Bitcoin (BTC) Fed Faiz Artışına Nasıl Tepki Verecek?

Geniş çapta takip edilen bir kripto stratejisti, Federal Rezerv’in yeni bir faiz artırım turu duyurmasına yanıt olarak Bitcoin’in (BTC) nasıl davranacağını tahmin ediyor.

Analist Pentoshi 540.600 Twitter takipçisine, piyasalar Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından gelen haberleri sindirdikten sonra Bitcoin’in teknoloji hisseleriyle ralli yaptığını gördüğünü söyledi.

“Covid çöküşünden SONRA Mart 2020’de veya buna yakın seviyelerde pek çok hisse senedi düşük. Spotify, Netflix, Zoom, Paypal ve daha fazlası. Hisse senetleri için FOMC rallisi sonrası ve BTC kısa vadeli, çünkü çoğu benim görüşüme göre kurulmak isteyen kilit noktalarda.”

CNBC’ye göre, Federal Rezerv’in enflasyonu frenlemek amacıyla 4 Mayıs toplantısından sonra faiz oranlarını 50 baz puan artırması bekleniyor.

Popüler kripto tüccarı Light, Pentoshi’nin duyurunun bir haber satın alma etkinliği olacağını söylediği için BTC’nin FOMC toplantısından sonra muhtemelen yükseleceği tahminine katılıyor.

“Şamdan izleyenler, sıra çekmeceleri ve diğer benzer mağara sakinleri, BTCUSD ticareti yaptıklarını düşündükten ve gerçeği öğrendikten sonra bir kez daha şaşkına dönecekler. VIX’in FOMC’den sonra çıktığını düşünün. Gerisini zayıf likidite ve seçenekler halleder. Söylentiyi sat, haberi tekrar al…

Bu, hemen hemen tüm Fed sonuçlarında bir haber satın alma olayı olacak şekilde yeniden hazırlanıyor.”

Önümüzdeki günlerde Bitcoin için izlenecek kilit seviyelere bakan Pentoshi, 39.700 dolarlık ani direncinin üzerine bir hareketin 42.000 dolara bir ralliyi tetikleyeceğini söylüyor.

“BTC , önyargı noktası için 39.700 doları izleyecek. Bunun üzerinde = 42.000 dolara sıkıştırın. Çevik kalmak, benim tarafımdan daha az yan çizgi.”

telegram 12
bitcoin
Kaynak: Pentoshi/Twitter

Yazma sırasında, Bitcoin 37.958 $ için el değiştiriyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!