Bitcoin Haberleri

30 Milyon Dolar’dan Fazla Bitcoin (BTC) Aniden Hareket Etti!

Sekiz yılı aşkın süredir sessiz kalan bir Bitcoin (BTC) balinası, 30 milyon dolardan fazla BTC’yi hareket ettirerek aniden dalgalanıyor.

Dağıtılmış defter gezgini Blockchair.com’a göre, adres ilk olarak 20 Kasım 2013’te 1.000 BTC aldı ve bu miktar Bitcoin 567.600 dolar değerindeydi.

BTC, diğer iki adrese yaklaşık 2.100 BTC gönderen daha büyük bir bloğun parçası olarak taşındığı Cuma gününe kadar cüzdanda hareketsiz kaldı . Bir adres 2.000 BTC ve diğeri 99,99 BTC’den fazla aldı.

1.000 BTC, 30.090.000 ABD Doları değerindeydi ve bu, Bitcoin’in 567 dolar civarında olduğu 2013 yılının orijinal fiyatının 53 katından fazlaydı. İşlem, yürütme sırasında 47.15 $ ‘a eşit olan yalnızca 0.0016 BTC ücret karşılığında işlendi.

bitcoin

Uzun süredir uykuda olan gönderen balina cüzdanı, son sekiz artı yılda 23 kez eser miktarda Bitcoin aldı, ancak bu işlemler bilgisayar korsanlarının ve dolandırıcıların çok sayıda kripto para birimine çok az miktarda kripto para (toz) göndermesini içeren toz alma saldırıları gibi görünüyor. cüzdan sahiplerinin mahremiyetini kırmak amacıyla kişisel cüzdanların

Kripto takipçisi Whale Alert ilk önce hareketi fark etti.

Blockchair ayrıca 2012’den beri uykuda kalan başka bir cüzdanın Perşembe günü 500 BTC aktardığını bildirdi. Cüzdan ilk olarak 5 Nisan 2012’de tek bir Bitcoin yatırdı, ardından aynı yılın 3 Haziran’ında en yüksek kripto paranın yaklaşık 5,25 dolar değerinde olduğu 499 BTC daha ekledi. Yıllar boyunca, söz konusu cüzdan da az miktarda Bitcoin aldı, bu da kötü aktörlerin veya diğer varlıkların toz alma saldırıları gerçekleştirmeye çalıştığını düşündürdü.

Uzun süredir uykuda olan cüzdanlardan yapılan işlemler, genellikle medyanın ilgisini çekiyor çünkü BTC’nin Bitcoin’in gizli yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceğine dair spekülasyonlar üretiyorlar.

telegram 12

Blockchain analistleri, 3 Ocak 2009’da genesis bloğu için ilk 50 BTC ödülüyle başlayarak Nakamoto’nun bir milyon BTC çıkardığını tahmin ediyor. Satoshi’nin halka açık olarak doğrulanabilen son çevrimiçi görüşü, Bitcoin ağı için istemci yazılımının çalıştığı 2010 yılının Aralık ayındaydı.

Yazma sırasında, Bitcoin şu anda %5,84 artışla ve 29,980 dolardan işlem gören piyasa genelindeki bir düşüşten toparlanmaya çalışıyor.

BTC, bir hafta önce 36.000 doların üzerinde fiyatlandırıldı ve Perşembe günü kısa bir süreliğine 27.000 dolar seviyesinin altına düştü.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!