ALTCOİNBİTCOİN

Terra (LUNA) Destekçisi Bitcoin Satın Alma Çılgınlığına Devam Ediyor!

Halka açık blok zinciri Terra (LUNA), kripto para piyasaları bir roller coaster fiyat hareketi yaşarken bile Bitcoin (BTC) alışveriş çılgınlığına devam ediyor.

Terra’yı desteklemek için kurulan kar amacı gütmeyen kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), Genesis Capital ve Three Arrows Capital (3AC) ile tezgah üstü (OTC) takas yoluyla yaklaşık 38.000 Bitcoin satın aldığını duyurdu.

“LFG, Genesis Trading ve 3AC ile OTC takaslarında toplamda ~1.5 milyar dolar değerinde ek 37.863 Bitcoin satın aldı.”

LFG, her bir işlemin dökümünü vermeye devam ediyor ve Terra’nın yerli dolara sabitlenmiş sabit parası TerraUSD’nin ( UST) 1 milyar jetonunun Genesis aracılığıyla 1 milyar dolar değerinde BTC ve ayrıca 3AC kullanarak 500 milyon dolar değerinde Bitcoin aldığını söylüyor.

terra
terra (luna) destekçisi bitcoin satın alma çılgınlığına devam ediyor! 1

Yaklaşık bir ay önce LFG birkaç büyük Bitcoin alımı yaptı ve şimdi toplam varlıkları yaklaşık 80.394 BTC ile ilk 10’da yer alıyor.

Terraform Labs CEO’su Do Kwon, Mart ortasında TerraUSD’yi destekleme çabasının bir parçası olarak 10 milyar dolar değerinde Bitcoin rezervi biriktirme planını duyurdu.

Kwon, Unchained Podcast’teki bir röportajda, UST’nin BTC tarafından desteklenmesinin, Terra daha sonra diğer blok zincirlerine genişlediğinde yatırımcıların stablecoin’e güvenmesine yardımcı olacağını söyledi.

“Terra’nın hedefi, kriptoda en büyük merkezi olmayan para olmak, nokta. Geliştiricilerin ve kullanıcıların olduğu her yerde olmayı planlıyoruz.

Bu farklı ekosistemlere genişlemeye gittiğinizde, LUNA’nın tamamlayıcı uygunluğuna olan inanç, Terra ekosisteminde olduğundan çok daha azdır.

Ancak teminat olarak Bitcoin’e sahipseniz, o zaman kimse onu gerçekten sorgulamaz çünkü o zirvedir.”

Yazma sırasında, Bitcoin %7,87 düştü ve 36.563 dolardan işlem görüyor.

BTC, Perşembe sabahı önemli ölçüde düşmeden sadece bir gün önce 40.000 dolar seviyesine yakındı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!