Bitcoin Haberleri

Kripto Analisti, Bitcoin’in Geri Döneceğini Söyledi!

Ünlü bir analist, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) konusunda yükseliş görüşünü dile getirdi.

Bitcoin’den geri dönüş hikâyesi

Analiste göre, Bluntz takma adını kullanan bu analist, düşüş eğiliminde olan BTC ve diğer önde gelen kripto varlıkların günlük grafiğinde oluşan salınım başarısızlık desenlerini (SFPs) belirtti.

Bluntz’a göre, Bitcoin belirleyici direnç seviyelerini aşmasının ardından artık yükselişe hazır görünüyor.

“Burada, BTC ve çoğu büyük kripto para biriminde günlük grafiğe bakıldığında net salınım başarısızlık desenlerini görebiliriz.

Bence artık kısa vadeli bir düşüş konuşmanın zamanı değil, bu birkaç hafta öncesinin konusuydu.

Benim görüşümce burada bir yükseliş yaşanıyor ama özellikle 28.300$ ve 29.500$ seviyelerindeki sonraki dirençleri yakından izlemeyi düşünüyorum.”

bitcoin haberleri

Bitcoin, geçen hafta sonu Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 25.811 dolar’dan yaklaşık %6 artışla 27.410 dolar’dan işlem görüyor.

Litecoin’e (LTC) yaklaşan üçüncü halving etkinliği bağlamında değinen analist, piyasa değeri bakımından 12. sıradaki bu kripto varlığının tarihsel eğilimler ışığında daha yüksek bir artış potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

“Bence bu konuda hemfikiriz, daha önce birisiyle [Litecoin] halving hakkında konuşmuştuk ve bazı ilginç veriler paylaşılmıştı.

telegram 12

Son iki halvinge bakarak, yaklaşık bir ay – 40 gün boyunca sağlam bir yükseliş yaşanabileceğini düşünüyorum. Küçük bir veri seti olmasına rağmen, bana göre değerli bir bilgi.”

Yazının yazıldığı sırada, Litecoin son yedi günde %15’lik bir artışla 93,09 dolar’dan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!