Bitcoin Haberleri

SVB, Bitcoin’in Yükselişiyle İflas Başvurusunda Bulundu!

SVB Financial Group, sahip olduğu SVB’nin ana şirketi olarak, Bitcoin’in (BTC) fiyatının bir hafta içinde %30 artması sonucu finansal zorluklar yaşadığını duyurdu.

Bitcoin Yükselişi Sebep Oldu

Firma, yaptığı son açıklamada, değerini korumanın bir yolu olarak Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunacağını belirtti.

Diğer bölümleri, SVB Capital ve SVB Securities gibi, sağlıklı bir durumda olmasına rağmen, SVB Financial Group, SVB’nin borcunu ödemek için yeterli likiditeye sahip olmadığı için iflas başvurusunda bulunmaya karar verdi.

“SVB Financial Group bugün, değerini korumak amacıyla New York Güney Bölgesi Birleşik Devletler İflas Mahkemesi’nde 11. Bölüm kapsamında mahkeme gözetiminde bir yeniden yapılanma için gönüllü bir dilekçe verdiğini duyurdu.

SVB Securities ve SVB Capital’in fonları ve genel ortak kuruluşları 11. Bölüm başvurusuna dahil edilmemiştir ve SVB Financial Group bu değerli işletmeler için daha önce duyurduğu stratejik alternatifleri araştırmaya devam ederken olağan seyrinde faaliyet göstermeye devam etmektedir.”

bitcoin haberleri

Şirket, SVB’nin borcunu ödemek için iflas başvurusunda bulunduğunu ve bu süreçte diğer iştiraklerin varlıklarını riske atmamak için böyle bir karar aldıklarını belirtiyor.

William Kosturos, SVB Financial Group’un yeniden yapılandırma sorumlusu olarak yaptığı açıklamada,

“11. Bölüm süreci, SVB Financial Group’un başta SVB Capital ve SVB Securities olmak üzere değerli işletmeleri ve varlıkları için stratejik alternatifleri değerlendirirken değerini korumasına olanak sağlayacaktır. SVB Capital ve SVB Securities, uzun soluklu ve bağımsız liderlik ekiplerinin öncülüğünde faaliyet göstermeye ve müşterilerine hizmet vermeye devam edecektir.”

SVB’nin zorlukları, geçtiğimiz hafta bulaşıcılığı diğer bankalara da yayan bir krizle başladı. Bankacılık sektöründe yaşanan kaos, 10 Mart’ta Bitcoin’in yaklaşık 19.500 $ değerinden haber yazıldığındığı anda 26.387 $’a yükselmesiyle %30’luk bir artış göstererek kriptoyu uçurdu.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!