Kripto Para Haberleri

Senatör Lummis: Signature Bank Başkanı Sorumluluktan Kaçıyor!

Bitcoin tutkunu ve Amerikan Senatörü Cynthia Lummis, çöküş yaşayan Signature Bank’ın eski liderini, kuruluşun başarısızlığını kabullenmek yerine başka yerlere yöneltmeye çalışmakla suçladı.

Signature Bank İçin İddialar

Wyoming Cumhuriyetçisi, bir Senato Bankacılık Komitesi oturumunda, eski Signature Bank başkanı Scott Shay’e, kendi hatalarını kabul etmek yerine, bankanın durumunu haksız yere “dijital varlık sektörüne yüklemeye” çalıştığını söyleyerek seslendi.

Signature Bank, çökmeden önce Amerika’daki kripto dostu bankalar arasında sayılıyordu ve sektörün devleri arasında yer alan en büyük stablecoin ihraççısı Tether ve en büyük kripto borsası Binance gibi kuruluşlarla işbirliği içerisindeydi.

cynthia lummis

Kuruluşun çöküşü sonrası, Signature Bank’ın düşüşünün, kripto endüstrisi ile olan ilişkilerinden kaynaklandığına yönelik iddialar ortaya çıktı.

Shay, Signature Bank’ın çöküşü ile ilgili yaptığı açıklamada, 2022’deki kripto ayı piyasası döneminin bankanın zorlukları üzerinde bir etkisi olduğunu belirtti.

“2022’nin ikinci yarısı boyunca, dijital varlık sektörü büyük oynaklık yaşadı ve düzenleyiciler endişelerini dile getirdi. Signature Bank, bu gelişmeleri ciddiye aldı ve sadece birkaç ay içinde dijital varlık mevduatını önemli bir oranda azalttı.

Ancak, olağanüstü ve eşsiz bir dizi olay hızlı bir şekilde gerçekleşti…

Signature Bank’ın o gün ortaya çıkan ekonomik sarsıntılara dayanabileceğine inanıyordum. Banka iyi bir sermayeye sahipti. Banka borçlarını ödeyebiliyordu – gerçekten de her zaman borçlarını ödeyebilmişti, varlıkları sonunda bile yükümlülüklerini aşıyordu. Ve bankanın devam edebilmek ve ek çekme işlemlerine dayanabilmek için iyi belirlenmiş ve sağlam bir planı vardı. Düzenleyicilerin olayları farklı değerlendirdiğini görmeme rağmen, bankanın fırtınayı atlatmak için güçlü bir durumda olduğuna inanıyordum. 12 Mart Pazar günü, düzenleyiciler Signature Bank’a el koydu.”

Senatör Lummis, Shay’i sorgularken, bankacılık yöneticisinin dijital varlık sektörüne odaklanması yerine bankanın kendi uygulamalarını kabul etmesi gerektiğini belirtti.

“Çok yıkıcı bir gün olduğunu ifade ettin. Eminim öyledir. Aynı zamanda çalışanlarınız ve yatırımcılarınız için de öyledir. Ben devlet kontrolündeki bankaların yanında olduğum kadar dijital varlık endüstrisinin de yanındayım.

Dijital varlıklarla ilgilenen belirli mevduat sahiplerine ve düzenleyicilere suçlama yöneltildiğini görüyorum. Ancak, kendi hatalarınızı kabul etmiyorsunuz ve bu durum benim için endişe verici ve hayal kırıklığı yaratıyor. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadığınızı anlıyorum. Emin olun, yatırımcılarınızın da aynı hayal kırıklığını yaşadığını biliyorum.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!