Altcoin Haberleri

Sam Bankman-Fried FTX Borçlularıyla Tartıştı!

Gözden düşen FTX kurucusu Sam Bankman-Fried, FTX borçlularıyla el konulan yüz milyonlarca dolar değerindeki Robinhood hisseleri için savaşıyor.

Mahkeme belgeleri, Bankman-Fried’in hukuk ekibinin hisselerin eski milyarderin savunmasını finanse etmek için gerekli olduğunu söylerken, kripto borç veren BlockFi gibi FTX borçlularının iflas işlemlerinin bir parçası olarak bu hisseler üzerinde hak iddia ettiklerini ortaya koyuyor.

Bankman-Fried tarafından Mayıs 2022’de satın alınan ve ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından el konulma sürecinde olan 56 milyon hissenin değeri bu haberin yazıldığı sırada 460 milyon doların üzerindeydi.

ftx haberleri

Bankman-Fried, yatırımcıları dolandırmak ve müşteri varlıklarını kötü kullanmakla suçlanmasının ardından 115 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. Yerel varlığının çökmesi ve müşteri fonlarını durdurmak zorunda kalmasının ardından geçtiğimiz Kasım ayında iflas başvurusunda bulundu.

Eski CEO’nun avukatları, hisselerin FTX’in iflasına karışmayan şirketi Emergent aracılığıyla satın alındığını ve bu nedenle iflas işlemlerinin bir parçası olmamaları gerektiğini savunuyor.

“FTX borçluları, bu davaya taraf olmayan bir şirketin ayrı varlığını göz ardı etmeye ve hiçbir yasal hak iddia etmedikleri yüz milyonlarca dolar değerindeki varlıkları ipotek altına almaya çalışmaktadır. Aradıkları çözüm olağanüstü ve uygunsuzdur…

Hakkaniyet dengesi, yürütmeyi durdurmayı veya uzatmayı reddetme lehine ağır basmaktadır. Bu mülkün Emergent’tan alınması, şu anda potansiyel cezai sorumlulukla karşı karşıya olan Bay Bankman-Fried için mülkü erişilemez hale getirecektir. Bay Bankman-Fried’ın cezai savunmasını karşılamak için bu fonların bir kısmına ihtiyacı var.”

Bankman-Fried’in avukatları ayrıca borçluların hisseleri alamamaları halinde “telafi edilemeyecek şekilde zarar görecekleri” standardını karşılayamadıklarını savunuyor.

FTX borçluları, ertelemenin reddedilmesiyle telafisi mümkün olmayacak şekilde zarar göreceklerini gösteremediler çünkü sadece ertelemenin reddedilmesinin ekonomik kayba yol açacağını savunuyorlar.”

telegram 12

MarketWatch’a göre Robinhood hisseleri bu haberin yazıldığı sırada 8.24 dolardan işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!