Altcoin Haberleri

Araştırmalara Göre Binance’de Listelenen Kripto Varlıkları %41 Oranında Artış Gösteriyor!

Yeni bir araştırma, işlem hacmine göre en iyi kripto borsası olan Binance’de listelenmenin kripto varlıklarının kısa süreliğine ortalama %41 oranında yükselmesine neden olduğunu gösteriyor.

Kripto araştırmacısı Ren & Heinrich tarafından yapılan yeni bir çalışmada, son 18 ay içinde Binance’de listelenen 26 token analiz edildi.

binance haberleri

Binance de listelenen varlıklar kısa vadeli yükseliş gösteriyor

Çalışma, bir listelemeden sonraki ilk gün ortalama %41’lik bir fiyat artışı yaşandığını gösteriyor. Üçüncü güne gelindiğinde ise bu fiyat artışı %24’e düşme eğilimi göstermiştir.

Bir Binance listelemesinin uzun vadeli etkisi daha az yükseliş eğilimli görünmektedir. Ren & Heinrich’in çalışması, varlıkların negatife geçmeden önce ortalama 22 gün boyunca pozitif kaldığını da belirtiyor.

“Fiyattaki en güçlü artış genellikle listelemeden sonraki 1. günde gerçekleşir. Bu artının ne kadar büyük olduğu ve ilgili coinin bu olumlu eğilimi ne kadar sürdürebileceği projeden projeye değişir.

Ancak çoğu coin ve token için pozitif ivme nispeten kısa sürelidir. Yaklaşık iki hafta sonra, analiz edilen tüm kripto paraların neredeyse yarısı kazançlarını kaybetmiştir. İki hafta sonra negatif fiyat performansına sahip coinlerin çoğu ayı piyasasında listelenmiştir.”

Geçtiğimiz ay Binance, oyunları ve (NFT’leri içeren merkezi olmayan bir video oyun konsolu olmayı amaçlayan Treasure DAO’ya güç veren token Magic (MAGIC) için destek sunmaya başladı. Altcoin hemen parabolik hale geldi ve listelemeden sonra %82’lik kazanç kaydetti.

Altcoin haber yazıldığı anda 12 Aralık’taki en yüksek seviyesi olan 0,932$’dan yaklaşık %50 düşüşle 0,476$’dan işlem görüyor. MAGIC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!