Bitcoin HaberleriKATEGORİSİZ

Arthur Hayes, İleride Bir Bitcoin Boğa Piyasası Öngörüyor!

BitMEX’in başındaki isim Arthur Hayes, mevcutta dalgalanan kripto piyasasında Bitcoin’in (BTC) gelecek yükseliş trendini belirliyor.

Bitcoin boğası tetiklenebilir

Yeni bir makaleye göre Hayes, Federal Rezerv’in faiz artırımının bir Bitcoin boğa dalgasını tetikleyeceğini ifade ediyor.

Hayes’e göre, Fed’in rezerv bakiyelerine faiz ödemesi için para basması gerekecek, bu da sistemde likiditeyi artıracak. Hayes, Fed’den faiz geliri elde eden varlıklı bireylerin, elde ettikleri geliri riskli varlıkları almak için kullanacağını öngörüyor.

“Bu faiz ödemeleri, varlıklı bireyler için aslında bir teşvik paketi. Peki, ne yaparlar bu bireyler, ellerinde fazladan para olduğunda? Riskli varlıklar satın alırlar. Devletin bastığı ve faiz şeklinde dağıttığı bu ‘varlıklar’ arasında altın, Bitcoin, yapay zeka teknoloji hisseleri gibi varlıklar da yer alacak.”

arthur hayes

Hayes, “gerçek Bitcoin boğa piyasası ve göz alıcı etkinliklerin bu yılın üçüncü çeyreğinin sonlarına ve dördüncü çeyreğine doğru başlayacağını” öne sürüyor.

BitMEX’in kurucusu, düşen kripto piyasa hareketliliği hakkında, Amerika’daki yaz aylarının “genellikle hüsrana uğratma” eğiliminde olduğunu ancak durumun daha sonraki dönemlerde değişeceğini belirtiyor.

“BTC’nin burada güçlü kalmasını bekliyorum. 20.000 dolarlık seviyeye geri döneceğimiz ya da yakınına bile geleceğimizi düşünmüyorum. Para, küresel riskli varlık piyasalarına aşamalı olarak sızarken, sağlam bir destek tabanı oluşacak. Volatilite ve işlem hacmi, kuzey yarımküredeki yaz aylarında genellikle hüsran yaratır, bu yüzden bu dönemde kripto ticaretine hükmedenlerin sıkıldığını görüyorum. [ABD] Hazine’nin Genel Hesabı yenilendiği sürece Bitcoin’e olan tahsisimi yavaşça artırmak için bu sessiz dönemi kullanacağım.

Fed ve ABD Hazinesi’nin bastığı ve faiz olarak dağıttığı milyarlarca doların nereye gittiği konusunda giderek daha fazla uzmanın konuşmaya başlamasıyla, para basma makinesinin sürekli çalıştığı bir kez daha genel bilgi haline gelecek. Ve makine devam ettikçe, Bitcoin yükselişe geçiyor!”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

DENİZ BÜŞRA

Kripto para sektörüne olan ilgim 5 yıl önce başladı ve bu süre zarfında derinlemesine bir bilgi birikimine ulaştım. Son 3 yılda ise bu alandaki tecrübelerimi ve analizlerimi blog yazıları aracılığıyla paylaşarak kendimi sürekli geliştirdim. Kripto dünyasının dinamik yapısı ve sürekli değişen trendleri, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi ve bu bilgileri KriptoUp okuyucularıyla paylaşmamı sağlıyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!