Altın HaberleriBitcoin Haberleri

Analist PlanB, Bitcoin’i Manipüle Etmenin Altından Daha Zor Olduğunu Söyledi!

Kantitatif analist PlanB, Bitcoin’in (BTC) altından daha zor manipüle edilmesini zorlaştıran bir özelliğini açıklıyor.

Yeni bir röportajda tüccar, YouTuber Robert Breedlove’a altının içsel özelliklerinin fiziksel olarak toplamayı zorlaştırdığını söylüyor.

PlanB’ye göre, kasa ve sigorta maliyetleri her yıl altın tahsilat değerinin yaklaşık %1’ini karşılayabilir ve pahalı nakliye ücretleri bu maliyetlere eklenebilir.

bi̇tcoi̇n

Bitcoin’in hiper taşınabilirliği nedeniyle bu dezavantajlara sahip olmadığını belirtiyor.

“Yani altın, fiziksel altından ziyade kağıt altını tercih ettiğiniz çok içsel bir şeye sahip. Ancak Bitcoin, altının sahip olduğu dezavantaja sahip değil. Teslimat kolaydır. Teslimat hızlı. Teslimat ucuzdur ve onu elde tutmak altın tutmaktan çok daha üstündür.

PlanB, borsaları Bitcoin satmak ve satın almak için kullandığını, ancak saklama için kullanmadığını belirtiyor . Tacirlerin bir noktada hükümetler tarafından Bitcoin’lerini fiziksel olarak kişisel depolamaya çekmelerinin yasaklanması riski olduğunu söylüyor.

“Bitcoin’in bu yönü bir kez kaybolduğunda, benim görüşüme göre Bitcoin de kaybolur…

Şu anda, bu [hiper-taşınabilirlik], Bitcoin manipülasyonunu çok kolay olan altın manipülasyonuna karşı çok zor kılıyor.” 

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!