Altcoin Haberleri

Analist Cowen, Altcoin Piyasasının Sinyal Verdiğini Söyledi!

Bir kripto para analisti, altcoin piyasalarında büyük bir düzeltme beklentisi içinde olabileceğimizi belirtirken yatırımcılara uyanık olmalarını öneriyor.

Ünlü kripto para stratejisti Benjamin Cowen, geçmişin altcoinler için önemli bir düşüş habercisi olduğunu ifade ediyor.

Cowen’ın görüşüne göre, Bitcoin (BTC) hakimiyet endeksi (BTC.D) mevcut durumda güçlü görünmekte ve tarihsel verilere göre, Bitcoin’in önümüzdeki yıl yarıya indirme olayına bir adım daha yaklaştıkça yükseliş trendinin süreceği anlaşılmakta.

altcoin haberleri

Bitcoin hakimiyet endeksi, kripto para piyasasındaki toplam sermayenin ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu gösterir. Yükselen bir BTC.D grafiği, Bitcoin’in altcoinlerin aleyhine kripto para pazarında daha büyük bir dilim elde ettiğini belirtir.

Cowen açıklamasında,

“Bitcoin’in hakimiyeti oldukça güçlü gözüküyor ve eğer hakimiyet artıyorsa, bu altcoinler için Bitcoin çiftlerinde iyi bir haber değil.

Ayrıca, yarıya indirme olayı öncesinde yıl boyunca hakimiyet artarsa, bu genellikle altcoinler için USD çiftlerinde de olumlu bir durum oluyor. Tarih bunu bizlere gösteriyor. Bu, kesinlikle olacağı anlamına gelmiyor, ancak tarih bize tam olarak bunu anlatıyor.”

Cowen, eğer kripto para lideri Bitcoin’in hakimiyet oranı %49’un üzerine çıktıysa, bu durumun bir “riski azaltma” işareti olacağını ve Bitcoin’in fiyatının düşmesine rağmen BTC hakimiyet oranının artabileceğini belirtiyor.

“Belirli bir çizgiyi tutabiliriz ve bir kez daha yukarı itebiliriz, ancak eğer bu gerçekleşirse, fiyata bu kadar detaylı bir şekilde odaklanmayın, bunun yerine hakimiyet oranının ne zaman ve nasıl %49’u aşıcı bir artış gösterdiğini takip edin. Bu, benim için bir riskten kaçınma sinyali olacaktır.

Bitcoin’in fiyatı düşerken bile hakimiyet oranının %49’u geçtiğini görebiliriz. Yani, [2022 Mayıs-Haziran hakimiyet rallisini] unutmayın. O dönemde piyasada neler oluyordu? Bitcoin [fiyat bakımından] düşüşe geçmişti ve hakimiyet oranı artmıştı.”

Cowen, sürecin uzun sürse de sermayenin büyük ihtimalle altcoinlerden Bitcoin’e döneceğini belirtiyor.

“Altcoinlerin Bitcoin’e geri dönüşünü görmek mümkün. Apaçık bir durum… Gerçekleşiyor. Ancak bu çok yavaş bir süreç…

Altcoin piyasasının büyük olasılıkla uzun bir süre boyunca Bitcoin’e geri döneceği ve bu yüzden, altcoin piyasası Bitcoin çiftlerinde büyük bir çöküş yaşayana kadar (Bitcoin) maksimalist görüşünüzü sürdürmeniz anlamlı olacaktır. Hakimiyet oranı yüksek seviyenin çok üzerine çıktığında ve ancak o zaman altcoin piyasasını ciddiye almanın mantıklı olduğunu düşünürüm.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!