Bitcoin Haberleri

Ünlü CEO Su Zhu: İşte Bitcoin Çökmesine Neden Olan Sebepler! Sırada Ne Var?

Kripto yatırım fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, Bitcoin’in Mayıs ayı sonlarında çöküşüne neyin neden olduğu ve kripto pazarlarının bir sonraki yönü hakkında bilgi veriyor.

Uncommon Core podcast’indeki yeni bir röportajda Zhu, Bitcoin’in yükselen fiyat hareketi ile bir dizi düşüş haberi arasındaki birleşmenin, BTC’nin değerinin %50’sinden fazlasını azaltan büyük satışları tetiklediğini söylüyor.

su zhu 1132x670 1

Zhu, Çin’deki potansiyel Bitcoin madenciliğinin kapatılmasına ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın çevresel olarak sürdürülemez özellikler olarak gördükleri için amiral gemisi kripto para birimini kınayan tweetlerine atıfta bulunuyor.

“Sanırım o zamanlar özellikle madencilik konusunda Çin’den biraz aşağı yönlü, ama daha sonra Elon’un Tesla ve Bitcoin enerji kullanımıyla ilgili tweetleri ile ABD’de de bir sürü haber çıktı… Bunlar yakın nedenler değil, ancak onlardan bazılarıydı ve bence piyasa bunu kar elde etmeye başlamak için bir bombalama noktası olarak aldı. Bu yüzden bunun bir doruk noktası olduğunu düşünüyorum ve ayrıca baştan beri satın alan insanların ‘Tamam, eğer beklersem çok daha düşük bir fiyata alabilirim, o yüzden sadece bekleyeceğim’ demeleri gerçeğiydi. 

Bu yüzden, bunu sağlayan bu iki faktörün bir doruk noktası olduğunu düşünüyorum, ancak piyasaların sıçrama şekline bakarsanız, o alıcıların hala orada olduğunu görebilirsiniz. Sadece hangi fiyatı alacakları önemli. Bu koşunun başlangıcında ve ortasında, daha yüksek fiyatlarla satın almak zorunda kaldılar ve bu sefer öncekinden daha düşük fiyatlardan bazılarını almayı başardılar. 

Sonuç olarak, hala muazzam miktarda satın alma talebi var.”

Röportajda Zhu, “boğa koşusunun kesinlikle bitmediğini” ve yatırımcıların üstün getirileri ve enstrümanları keşfetmesiyle, merkezi olmayan finansın (DeFi) finansal kuruluşa büyük bir sızmak üzere olduğunu iddia ediyor.

Kripto uzmanına göre, hedge fonlarının yüz milyarlarca doları kriptoya yatırmayı planladığını gösteren son anket, aynı zamanda dijital varlık piyasalarını son derece güçlendirebilecek mega bir yükseliş katalizörü.

“Gerçek şu ki, bir kez bu sızmaya sahip olduğunuzda ve insanlar bu dijital kıtlık fikrine ve bu tür ortalıkta gezinmeye alıştıklarında, düşüşler olduğunda gelen yepyeni bir doğal alıcı setine sahip olacaksınız. Bu insanlar, bu varlıkları tıpkı bakır veya başka bir emtia gibi enstrümanlar gibi alıp satıyorlar. Ayrıca onu satın almak ve satmak için nedenler bulacaklar ve bu yüzden tüm sürecin çok, çok uzun vadeli bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü sahiplerinin tabanını kitlesel olarak genişletiyor. ”

Kaynak: DailyHodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!