Altcoin Haberleri

Guy Turner, Worldcoin Hakkında “Skandal” Açıklamalarda Bulundu

Coin Bureau’nun popüler sunucusu Guy Turner, tartışma yaratan kripto para projesi Worldcoin‘in (WLD) bir yıl içinde batışa geçebileceği konusunda kullanıcıları uyarıyor.

Worldcoin endişe taşıyor

Yeni bir video içerisinde Turner, 2,3 milyonluk YouTube abone kitlesine, iris tarama teknolojisi kullanan bu yapay zeka destekli altcoin’in iddialı vaatlerini yerine getirememe olasılığından bahsediyor.

“Bu tartışmalı kripto projesi, şimdiye kadar iki milyondan fazla göz taraması gerçekleştirerek, karşılığında kripto para sunan merkeziyetsiz bir dijital kimlik oluşturma iddiasında bulundu.”

Elbette, Worldcoin hakkında çeşitli endişeler ve görüşler bulunuyor ve bu kripto para biriminin gelecekte büyük bir başarı mı yoksa başka bir risk sermayesi (VC) pompalama ve boşaltma girişimi mi olacağı konusunda spekülasyonlar da bulunmaktadır.”

worldcoin

Turner, eğer Worldcoin belirteci bir yıl içerisinde bir fayda sağlamazsa, projenin çekiciliği azaldıkça çökme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor. Gizliliğe odaklanan bu proje, OpenAI’nin CEO’su Sam Altman tarafından kurulmuştur.

Turner, projeyle ilgili teknik incelemenin “token’in faydasını kullanıcı topluluğunun belirleyeceğini” belirttiğini öne çıkarıyor. Ancak, Worldcoin “topluluğunun şu anda bunu yapmak için bir yöntemi olmadığını” vurguluyor.

“Demand faktörlerinin eksikliği, World ID kullanıcıları ve Worldcoin Vakfı tarafından yeni arzın düşük olacağı anlamına gelebilir. Eğer bir yıl içinde fayda sağlanmazsa, diğer WLD alıcıları tarafından yapılan satışlar bu projeyi batırabilir.”

Bu yazı yazıldığı sırada WDC, son 24 saat içerisinde %1,2 düşüşle 2,32 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!