Altcoin Haberleri

Bu Altcoin, Kripto Sıkıntılarından Kurtularak %44 Arttı!

Önemli bir altcoin, pazarda belirgin bir dalgalanma yaşanırken kendi yükseliş trendini başlattı ve bu hafta büyük getiri sağladı.

Altcoin yükselişe geçti

Akash Network (AKT) isimli projemiz, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarına ve organizasyonlara hizmet eden, ayrıca makine öğrenme, blok zincir teknolojileri ve yapay zeka (AI) uygulamalarını destekleyen bir merkezi olmayan açık kaynaklı bulut ağıdır.

Bu projenin yerel tokeni olan AKT, hafta boyunca 0,319 $’dan 0,462 $’a çıkarak, %44’ten daha fazla bir getiri sağlamıştır.

altcoin

Akash Network’ün bu haftaki fiyat artışı, projenin kendi test ağı üzerinde yapay zeka denemeleri yapması sonucunda gerçekleşmiştir.

Altcoinin Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştır:

“Bu hafta Akash GPU Testnet, muazzam bir gelişim sergiledi. Nvidia A100 üzerinden çok sayıda öncü AI modeli Akash GPU Testnet ile test edildi ve Akash’ın AI Supercloud’ı oluşturma hedefine bir adım daha yaklaşıldı…

Bu tüm çabalar, topluluğumuzu bir araya getirecek olan Teşvik Edilen Akash GPU Testnet’e yönlendiriyor; burada katılımcılar GPU hesaplama, dağıtım ve karşılaştırma modellerini sağlama ve dağıtım yeteneklerini geliştirme çabaları için ödüller kazanacaklar.”

Nvidia A100, son derece performanslı bir grafik işleme birimidir (GPU).

Akash Network’ün kurucusu Greg Osuri, geçen hafta test ağının artık AI uygulamalarına ev sahipliği yaptığını dile getirdi.

telegram 12

“Akash GPU Testnet şu anda AutoGPT, BabyAGI ve Stable Diffusion gibi çeşitli AI uygulamalarına ev sahipliği yapıyor ve merkezi olmayan bir GPU pazarından sorunsuz bir şekilde yararlanıyor.

Bu, Açık Kaynak Süper Bulutunun Açık Kaynak Yapay Zekayı barındırma yeteneğinin ilk örneğidir.

Ana ağı birkaç hafta içerisinde hizmete sunacağımızda, bu modelleri çalıştırmak için mevcut talep seviyeleri nedeniyle GPU’larımızın tükeneceğini anlamak çok da zor değil.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!