Bitcoin Haberleri

Anthony Scaramucci, Bir Katalizörün Bitcoin Patlamasını Tetikleyeceğini Söyledi!

SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci, Federal Rezerv enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını yükseltmeyi bıraktığında Bitcoin’in (BTC) net bir dibe sahip olacağını söyledi.

Scaramucci, kripto influencer Scott Melker ile yaptığı yeni bir YouTube röportajında; Fed’in şahin politikasını değiştirmenin eşiğinde olduğunu ve bunun BTC gibi risk varlıklarının yükselmesine neden olacağını söylüyor.

Fed’in yakında faiz oranlarını daha fazla yükseltmeyi bırakacağını, çünkü bunun hükümetin kendi borç yükümlülüklerini daha da kötüleştireceğini tahmin ediyor. Ayrıca, enflasyon düştüğü için Fed’in faiz artırımına ara verebileceğini söyledi.

Yanılması halinde ekonominin resesyona gireceğini ve ABD dolarının değer kaybetmeye başlamasıyla insanların Bitcoin’e yatırım yapacağını da sözlerine ekledi.

bitcoin haberleri

Şimdi Bitcoin biriktirme zamanı!

Her iki senaryoda da, şimdi kral kriptoyu biriktirmek için uygun zaman olduğunu söyledi.

“34 trilyon dolara doğru giden 31 trilyon dolar borcunuz varsa ve faiz oranlarınız yükseliyorsa, federal hükümetin tüm borç sahiplerine 1 trilyon ila 1,5 trilyon dolar faiz ödemesi yaparak bütçelerini anlamlandırması imkansızdır. Yani bu bir numara.

İkincisi, Fed’in zafer ilan edeceğine inanıyorum. Enflasyon teknoloji sayesinde düşecek. Ve faiz oranlarını düşürmeye ya da insanları daha düşük oranlara yönlendirmeye başlayacaklar, bu da piyasayı ve Bitcoin’i patlatacak.

Üçüncü nokta ise ki bence en önemli nokta bu. Eğer bu iki senaryo hakkında yanılıyorsam, BTC almak için hala harika bir zaman. Çünkü bir resesyona girersek ve dolar zayıflamaya başlarsa ya da insanlar dolara olan güvenlerini kaybederse, Bitcoin’e yönelirler.”

Scaramucci ayrıca uzun zamandır kriptoya şüpheyle yaklaşan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’ın yorumlarına da tepki gösterdi. Dimon, İsviçre’nin Davos kentinde düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katıldığı sırada CNBC’ye verdiği röportajda Bitcoin’i “abartılmış bir sahtekarlık” olarak nitelendirmiş ve kriptoyu evcil taşlarla kıyaslamıştı.

Scaramucci, geleneksel finans kurumları kripto teknolojisi tarafından tehdit edildiği için bu eleştirinin bir yükseliş göstergesi olduğunu söyledi.

“Bana göre bu en büyük yükseliş işaretiydi. Kripto para analisti Willy Woo’nun 18 farklı makro yeşil ışık göstergesini görmedim. Ama bunu duyduğumda ve Davos’taki elitlerin kripto para, blok zinciri ve Bitcoin üzerine işeyen genel fikir birliğini dinlediğimde size bunun büyük bir boğa işareti olduğunu söylüyorum.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 23,133$’dan işlem görüyordu. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!