Altcoin Haberleri

Sam Bankman-Fried’in Avukatları, FTX’ten 5.000.000.000 Dolarlık Varlığın Kurtarıldığını Söyledi!

Sam Bankman-Fried’in avukatları, iflas eden kripto borsası FTX’ten milyarlarca dolar değerinde likit varlığın kurtarıldığını açıkladı.

CNBC tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre gözden düşmüş eski CEO’yu temsil eden avukatlar; bir hakime 5 milyar dolar nakit, dijital varlık ve diğer menkul kıymetlerin geri alındığını söyledi.

FTX varlıklarını satmak kripto piyasası düşebilir

Avukat Adam Landis mahkemeye, geri kazanılan 5 milyar dolar değerindeki varlığın likit olmayan sanal para birimlerini içermediğini söyledi. FTX’in varlıklarının o kadar büyük olduğunu ve bunları satmanın kripto varlıklarının fiyatlarını düşüreceğini ekledi.

Raporda çöküşün nedenlerinden birinin Bankman-Fried ve Alameda Research’ün o zamanki CEO’su Caroline Ellison’ın FTX’in yerel varlığı olan FTT’nin değerine karşı borçlanırken, dolaşımdaki arzının çoğunu kontrol etmeleri ve pozisyonlarını tam defter değerinden tasfiye edemeyecekleri bir senaryo yaratmaları olduğu belirtildi.

ftx haberleri

Rapora göre FTX’in yeni CEO’su, geçen yılın sonlarında Bankman-Fried’den dümeni devralan Enron şöhretli John R. Jay daha önce tanık olduğu en kötü kurumsal kontrol vakalarından birinde en az 8 milyar dolar değerinde kullanıcı varlığının hesaba katılmadığını söyledi.

Yerel varlığının çökmesinin ardından Kasım 2022’de dağıldı ve müşteri para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kaldı. Bankman-Fried yatırımcıları dolandırmak, kullanıcı fonlarını yanlış kullanmakla suçlanıyor ve suçlu bulunması halinde 100 yıldan fazla hapis cezasıyla karşı karşıya.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!