Altcoin Haberleri

Elon Musk, Dogecoin Davası İçin “Ret” Kararı İstedi!

Milyarder iş insanı Elon Musk, kendisine yöneltilen Dogecoin’i (DOGE) yasadışı bir biçimde teşvik ettiği iddiasıyla açılan milyarlarca dolarlık davayı reddetmeye yönelik bir talepte bulunduğu öğrenildi.

Dogecoin Davasının Düşmesini İstedi

Tesla’nın CEO’su adına hareket eden avukatlar, bir grup yatırımcının Musk’ı bir saadet zinciri düzenlemesiyle suçlayan 258 milyar dolarlık davanın düşürülmesini talep etmekte.

dogecoin

Musk’ın hukuk temsilcileri, davanın asılsız olduğunu ve Musk’ın Dogecoin hakkındaki beyanlarının gerçek bir onay olarak kabul edilemeyecek derecede belirsiz ve mantıksız olduğunu savunuyor. Ayrıca, avukatlar DOGE‘nin yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değeriyle geçerli bir kripto para birimi olduğunu vurguluyor.

Reuters’ın bildirdiğine göre avukatlar şu ifadeleri kullanıyor:

“Yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değeri olan geçerli bir kripto para birimi hakkında destekleyici ifadeler veya mizahi görseller paylaşmanın yasadışı olduğu düşünülemez. Bu mahkeme, davacıların hayal ürünlerine dur demeli ve şikayeti geri çevirmelidir.”

Yatırımcılar, davanın temelinde Musk’ın iki yıl süreyle bilinçli olarak Dogecoin‘in değerini %36.000 oranında yükseltip daha sonra düşüşe geçmesine göz yumduğunu iddia ediyor. Davada ayrıca, DOGE‘nin bir menkul kıymet olduğu ve Musk’ın bunun gerçek bir değeri olmadığını bildiği savunuluyor.

Habere göre, Dogecoin Vakfı da davalılar arasında yer alıyor ve mahkemeden davanın düşürülmesini talep ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!