Altcoin Haberleri

Bu Altcoin Bir Haftada %50 Yükselerek Bitcoin ve Altcoin Piyasalarına Meydan Okuyor!

Küçük bir kripto para birimi olan Celo (CELO), Bitcoin ve genel olarak altcoin piyasalarını döven yaygın gerilemeye meydan okuyor.

Küresel ödeme altyapısı platformu Celo (CELO), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) gibi daha büyük varlıklar hesaplarında kırmızıda kaldığı bu dönemde, geçen hafta %50’den fazla yükseldi.

CoinGecko’ya göre, platformun yönetişim ve kamu hizmeti varlığı piyasa değerine göre 122. sırada ve yazı yazılırken 3.52 dolardan işlem görüyor.

celo

Celo’nun destekçileri arasında kripto alanında Coinbase, Polychain Capital ve Andreessen Horowitz gibi büyük isimler var.

Kendisini “mobil DeFi platformu” olarak nitelendiren proje, sosyal medya dünyasında iki büyük isim tarafından da destekleniyor. Bu isimler, LinkedIn kurucusu Reid Hoffman ve Twitter kurucusu Jack Dorsey. Telekomünikasyon devi Deutsche Telekom da Celo ağına yatırım yaptı.

Varlığın fiyat artışının olası bir nedeni, Telekom ve Andreesen Horowitz’in geçen hafta Celo’nun halka açık blok zinciri ağında CELO tokenlerini paylaştırmak için ortaklık kurduklarını açıklaması oldu. Staking, ağdaki bir kullanıcının ağ işlemlerini doğrulamak için protokole para yatırarak kripto varlıklarında ödüller oluşturmasına olanak tanıyor.

Andreessen Horowitz’in genel ortağı Katie Haun şöyle açıklıyor:

“Deutsche Telekom ile ortaklık kurduk çünkü teşvikleri, Celo’nun sadece bir cep telefonu olan herkes tarafından kullanılabilecek küresel bir ödeme platformu oluşturma vizyonuyla uyumlu.”

Geçen hafta piyasalardan önemli ölçüde daha iyi performans göstermesine rağmen CELO, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan ve 18 Mayıs’ta piyasa çapında bir ralli sırasında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7.32$’dan %50’den fazla düştü.

Kaynak: DailyHodl

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!