Altcoin Haberleri

FTX Duruşması: Kevin O’Leary Hesaplar Silindikten Sonra Bankman-Fried ile Yaptığı Telefon Görüşmesini Anlattı!

Kevin O’Leary, kripto borsasının müşteri fonlarını kaybetmesinin ardından eski FTX CEO’su ile yaptığı telefon görüşmesini açıkladı.

ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde, yemin altında konuşan eski FTX sözcüsü O’Leary; Geçen ay parasının artık FTX hesabında olmadığını farkettikten sonra Bankman-Fried ile yaptığı görüşmeyi anlattı.

“Hesaplarımdaki tüm varlıklar ve ticaret bilgilerim elimden alındıktan sonra şirketteki hiçbir yöneticiden cevap alamadım. Sam Bankman-Fried’i arayıp paranın nerede olduğunu sordum. Sunuculara erişiminin reddedildiğini, bilmediğini söyledi. Bende geri adım atmak istedim. Paranın nereye gittiğini merak ettim ve bana 24 ayda şirketin gelir varlıklarının kullanımını ve parayı nereye harcadığını anlatmasını istedim.”

ftx haberleri

Risk sermayedarına göre, Bankman-Fried kendisine Binance’in geçmişte FTX’in %20 hissesini satın aldığını ve bu hisseleri BNB’den 2 ila 3 milyar dolar arasında geri aldığını açıkladı.

“O sırada bunu bilmiyordum.. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bankman-Fried’in firmasından tohum hisse senedi karşılığında %20 hisse satın almış. Bankman-Fried’e ‘2 milyar dolar harcamaya zorlayan nedir?’ diye soruduğumda; Zhao’dan hisseleri geri almanın 3 milyar dolara çıkabileceğini söyledi. Ona ‘sizi bunu yapmaya zorlayan nedir? Neden varlıklarınızı bilançonuzda tutmuyorsunuz ve neden bunu sadece bir hissedara teklif ediyorsunuz?’ diye sordum.”

O’Leary’e göre Bankman-Fried, Zhao’nun gerekli düzenleyici verileri FTX’e vermeyerek firmayı BNB’i satın almaya zorlayarak bilançosuna büyük bir darbe vurmaya çalıştı.

“Sam Bankman-Fried’e göre, Zhao yargı alanlarındaki düzenleyicilerin lisans temizleyici verilerine uymayacaktı. Verileri sakladı.. Yönetimin ve Bankman-Fried’in elindeki tek seçenek onu satın almaktı.. bu da bilançodaki varlıkları ortadan kaldırdı.”

FTX’in çöküşü BNB’nin rekabet eylemleri tarafından tetiklendi

O’leary’nin bakış açısına göre, FTX’in çöküşü büyük ölçüde Binance’in potansiyel bir endüstriyel rekabet eylemleri tarafından tetiklendi.

“Benim kişisel görüşüm, düzenlenmemiş piyasanın sahibi olan ve büyüme açısından inanılmaz işletmeleri olan bu iki dev, birbirleriyle savaş halindeydi ve biri diğerini kasıtlı olarak işsiz bıraktı. Şimdi belki bunda yanlış bir şey yok, belki aşk ve savaşta yanlış bir şey yok ama Binance şu anda düzenlenmemiş bir küresel tekel. FTX’i iflas ettirdiler.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!