Bitcoin Analizleri

Efsanevi Yatırımcı Brandt, Bitcoin’in Büyük Bir Hareket İçin Hazırlandığını Söyledi!

Deneyimli analist ve teknik yatırımcı Peter Brandt, Bitcoin’in (BTC) aylarca süren sessiz konsolidasyonun ardından büyük bir hareket için hazırlandığını söyledi.

Yatırımcı Tone Vays ile yeni bir YouTube strateji oturumunda Brandt, BTC’nin teknik özelliklerinin mevcut fiyatlardan yaklaşık %30’luk bir düşüşe “yıkım” önerdi.

Bitcoin’in 2017’deki boğa koşusunun ardından çöküşünü öngören Brandt, BTC’nin geçen yılki büyük ikili tepe formasyonunun, tersine dönüşten önce başka bir aşağı hareketin güçlü bir habercisi olduğunu söyledi.

“BTC’de yaşadığımız ikili tepeyi ele alırsanız, 2021’de parabolü deldiğimizi, alçalan üçgeni ele alırsanız – bunların hepsinin 13.000 $ civarında hedefleri var. Çift tepe noktasının hedefi aşağıdadır. Alçalan üçgenin orada bir hedefi var ayrıca BTC’de ne zaman bir parabol kırsanız %80’den fazla düzeltme yaşarsınız. Daha önce %75, %76 gibi oranlara sahiptik. 80’e sahip olmamız gerektiğinden değil ama %80’e sahip olduk.”

bitcoin analiz
kaynak: tone vays/youtube

Brandt ayrıca geleneksel grafik tekniklerine dayanarak BTC’nin mevcut konsolidasyon döneminden önceki aşağı yönlü momentumu takip edeceğini söyledi.

“Bitcoin’de trend aşağı yönlü. Klasik bir grafikçi olarak herhangi bir konsolidasyon veya tıkanıklık döneminin; tıkanıklıktan önce gelen yönde çözüleceğine inanırım. Bu yüzden benim iddiam, bir daha yıkım yaşayacağımız yönünde. Ben BTC’nin 18.000 $ olacağına dair bahis oynamak istemem.”

Bitcoin’in 13.000 $’a gerilememesi için bir sebep göremiyorum

Brandt, BTC’nin 20.000 $’ın üzerine çıkması ve 22.000 $ seviyesinin üzerinde sağlam bir destek kazanması halinde fiyat tahmininin çökmeye başlayacağını söyledi.

“Bitcoin gerçekten 20.000 $’ın üzerine çıkamaz ve konsolide olamazsa, kesinlikle başka bir düşüş göreceğiz… 11.000 $ ya da 12.000 $’a gideceğimizi sanmıyorum. Bence 13.000 $ muhtemelen daha gerçekçi bir seviye…

BTC 22.000 $’ı gerçekten geri kazanıp elinde tutana kadar, 13.000 $’a gerilememesi için herhangi bir neden göremiyorum.”

telegram 12

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 18,112$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!