Altcoin Haberleri

FTX ve Alameda Yöneticileri, ‘Wirefraund’ Sohbet Grubunda Gizli Bilgi Aktarımında Bulundu!

Şu anda çökmüş olan kripto borsası FTX ve ticaret kolu Alameda Research’ün yöneticilerinin “Wirefraud” adlı bir Signal sohbet grubunu kullanarak gizli bilgi alışverişinde bulundukları bildirildi.

The Australian Financial Review tarafından yayınlanan yeni bir rapor FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Gary Wang, FTX eski mühendislik direktörü Nishad Singh ve Alameda eski CEO’su Caroline Ellison’ın bu sohbet grubunu kullanarak operasyonlar hakkında şifreli bilgiler gönderdiğini gösteriyor.

Eski FTX CEO’sunun attığı son tweet oldu

Bankman-Fried Pazartesi öğleden sonra Twitter’da haberi yalanladı.

“Eğer bu doğruysa, o zaman ben o yakın çevrenin bir üyesi değildim. Bunun yanlış olduğundan eminim; böyle bir grubu hiç duymadım.”

Bu yalanlama, Bahamalar’daki yetkililer tarafından tutuklanmadan önce attığı son tweet oldu. Bahama kolluk kuvvetleri tutuklamayı ABD hükümetinin talebi üzerine gerçekleştirdi.

New York Güney Bölgesi tarafından yayınlanan yeni bir iddianameye göre Adalet Bakanlığı (DOJ) Bankman-Fried’i altı dolandırıcılık, bir kara para aklama komplosu ve bir de Amerika Birleşik Devletleri’ni kampanya finans yasalarını dolandırmak için komplo kurmakla suçluyor.

ftx haberlari

Dolandırıcılık suçlamaları arasında müşteriler üzerinde tel dolandırıcılığı, kredi verenler üzerinde tel dolandırıcılığı, emtia dolandırıcılığı ve menkul kıymet dolandırıcılığı yapmak için komplo kurmak yer alıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da FTX’in kurucu ortağını borsanın yatırımcılarını dolandırmakla suçladığını açıkladı.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!