Altcoin Haberleri

Ripple ve SEC, XRP Davası Kritik Aşamaya Girerken Mahkemeden Tarih Belirlemesini İstedi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple Labs arasındaki yasal savaşta, her iki taraf da davadaki bilgilerin mühürlenmesiyle ilgili olarak ortaklaşa bir son tarih talep ediyor.

Kripto hukuku uzmanı James K. Filan tarafından Twitter’da yayınlanan avukatların talebine göre; ABD Bölge Yargıcı Analisa Torres’ten, taraf olmayanların özet karar öncesinde mühürleme argümanlarını sunmaları için 4 Ocak 2023’e kadar bir son tarih belirlemesini istediler.

“Tarafların Özet Yargı Materyalleri ile ilgili mühürleme ile ilgili tüm sorunların hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulması arzusu göz önüne alındığında; Taraflar Mahkemeden, taraf olmayanların Özet Yargı Materyallerinin bazı bölümlerini mühürlemek için hareket etmeleri veya Mahkemenin Tarafların mühürleme başvuruları hakkındaki nihai kararına itirazlarından feragat etmeleri için 4 Ocak 2023 tarihine kadar bir son tarih belirlemesini saygıyla talep etmektedir. 18 Ocak 2023 tarihine kadar herhangi bir taraf veya taraf olmayanlar; taraf olmayan mühürleme önergelerine itirazda bulunabilirler.”

Davanın her iki tarafının da kendi mühürleme taleplerini sunmak için 22 Aralık tarihine kadar süreleri bulunuyor.

ripple haberleri

Ripple’a ilk olarak 2020 yılında dava açıldı

SEC, Ripple’a ödeme firmasının kripto varlığı XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığını savunarak dava açmıştı.

Filan daha önce yaptığı açıklamada yargıcın davada neyin mühürlü olduğuna ilişkin kararı daha önce değil, özet kararını açıkladığı sırada vermesini beklediğini söylemişti.

Davada en çok dikkat çeken ancak mühür altında tutulan belgeler, SEC’in eski Kurumsal Finans Direktörü William Hinman’ın taslaklar ve dahili e-postalar da dahil olmak üzere yaptığı bir konuşmayla ilgili. Ripple, yargıç SEC’in bunları teslim etmesi gerektiğine karar verdiğinde yasal bir zafer kazanmıştı.

Hinman 2018 yılında yaptığı konuşmada Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olmadığını belirtmişti.

Kripto endüstrisindeki birçok yüksek profilli ses, en iyi ABD borsası Coinbase de dahil olmak üzere Ripple’ı desteklemek için amicus brifingleri sundu.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!